Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, predvsem na vzhodu in severu pa delno jasno. Pihal bo jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 10, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 0 °C.
-2°C | 10°C
petek, 24.11.2017
0°C | 10°C
sobota, 25.11.2017
2°C | 10°C
nedelja, 26.11.2017
3°C | 5°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
10°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

14. BOŽIČNO-NOVOLETNI DIRENDAJ


TURIZEM, VRTEC, OSNOVNA ŠOLA, SOSED SOSEDU, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
31.01.2012      13:52
A A

14. BOŽIČNO-NOVOLETNI DIRENDAJ


V medijih je lanski december minil predvsem v znamenju političnih zdrah, povezanih z izidom parlamentarnih volitev. Verjamem, da se je politično dogajanje vsaj malo dotaknilo prav vsakega, v končni fazi pa je vendarle prevladalo tisto pravo decembrsko vzdušje. Peka medenjakov, krašenje domov, nakupovanje daril in vonj po zakuhanem vinu je naznanilo prihod praznikov.


Deli:

Perkmandelci smo začeli o decembrskih praznikih razmišljati že veliko prej – v začetku novembra, ko smo se sestali, da bi oblikovali program za Božično-novoletni direndaj. Tokrat je potekal že 14. po vrsti. Kot vsako leto smo tudi letos želeli pripravit razgiban in otrokom privlačen program. Odločili smo se, da moramo izvedbo spremeniti in jo posodobiti. Tako je nastala ideja o Božični vasi sredi telovadnice. Dogajanje se je tisto soboto 17. decembra  torej odvijalo v ambientu v obliki vasi. Okrog osrednjega – Božičkovega trga – so bile razvrščene hišice, ki so s svojim videzom vabile k dogajanju v ozadju. Za pročelji ročno in natančno izdelanih hišic so se namreč odvijale številne brezplačne dejavnosti. Otroci so se lahko polepšali, si spekli slastne božične kekse, se malo razgibali  in odplesali božični ples, kot se za Božično vas spodobi. Po skakanju po igralih so si lahko odpočili v filmskem kotičku, ali pa si privoščili božični čaj v urejeni čajnici. Svoje spretnosti so lahko preizkusili v nagradnih igrah,  pri ustvarjanju dekorativnih izdelkov ali pa so se preprosto igrali v igralnem kotičku, ki je bil dobro založen z družabnimi igrami. In kjer je vse božično, mora biti tudi Božiček. Tega  je iz daljne Skandinavije  na našo željo pripeljal sam Rudolf. Po srečnem pristanku na Štalekerci si je ogledal  direndaj v Božični vasi, sprejel želje otrok in jih obdaril z bomboni.

Žal pa je vsega lepega prehitro konec. Božiček je odšel na pot k drugim otrokom,  hišicam je potekel obratovalni čas  in prireditev se je zaključila. Za sodelujoče člane, ki so prej skrbeli za nemoten potek in animacijo, se je z odhodom obiskovalcev začelo pospravljanje in izmenjavanje mnenj, vtisov.

Glede vtisov pa takole… Zadovoljni smo, ker ste prireditev dobro sprejeli in bili navdušeni nad izvedbo. Zelo smo ponosni tudi na pravljični ambient, ki je bil skrbno načrtovan in do potankosti dodelan. Veseli smo, da smo otrokom omogočili pestre, zabavne in aktivne 4 ure programa, s katerim smo vsi člani zelo zadovoljni. Upamo, da tudi vi.

Avtor: Urška Knez (za društvo Perkmandelci)


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mežica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.11.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.