Logo MojaObčina.si

Mežica

DANES
2°C
0°C
JUTRI
2°C
1°C

Ureditev Mariborske ceste s pločnikom in kolesarsko stezo

Občina Mežica bo v pomladnih mesecih začela z  izvedbo investicije Ureditev Mariborske ceste s pločnikom in kolesarsko stezo. Ob celoviti ureditvi lokalne ceste s pločnikom začenjamo tudi s prvim odsekom izgradnje kolesarske poti skozi Mežico. Trasa ceste, pločnika in kolesarske poti v dolžini cca 300 metrov se začne pri novem mostu čez Šumc pri stavbi Društva upokojencev Mežica, mimo prodajalne TUŠ ter se v nadaljevanju navezuje na križišče z regionalno cesto v Senčni vasi. Celotna trasa bo osvetljena z javno razsvetljavo. Vrednost gradbenih del celotne investicije je ocenjena na 300.000 eur. Projekt bo sofinanciran s sredstvi Ministrstva za okolje in prostor iz naslova sanacije Zgornje Mežiške doline. Z izvedeno investicijo se bo bistveno izboljšala prometna varnost vseh deležnikov v prometu (voznikov, pešcev in kolesarjev).  


Podatki o financiranju

Projekt bo sofinanciran s sredstvi Ministrstva za okolje in prostor iz naslova sanacije Zgornje Mežiške doline.


Dokumenti, priloge:

(571 KB)

Katasterska situacija (2 MB)


Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi