Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 19.09.2018

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno, izjemoma lahko nastane kakšna ploha. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 29, v Vipavski dolini in na Goriškem okoli 30 °C.
11°C | 27°C
četrtek, 20.09.2018
13°C | 26°C
petek, 21.09.2018
11°C | 27°C
sobota, 22.09.2018
13°C | 20°C
Opozorila
Torek, 18.9.2018 ob 15h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
27°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

NUJNO OBVESTILO! Obvestilo štaba Civilne ......


GASILCI IN ZAŠČITA

| |
12.12.2017      13:12
A A

NUJNO OBVESTILO! Obvestilo štaba Civilne zaščite občine MežicaDeli:
Stanje v občini Mežica na dan 12.12.2017 ob 12.00 uri. Zaradi vremenskih razmer so se že včeraj v popoldanskem času aktivirali gasilci PGD Mežica, ki so pri številnih intervencijah pomagali v sosednjih občinah. V zgodnjih jutranjih urah, okoli četrte ure zjutraj, je bil aktiviran tudi štab Civilne zaščite občine Mežica. 

V občini je veter odkrival strehe na stanovanjskih hišah in kmetijah, na poslovni objekt se je podrlo drevo. Reka Meža je narasla in ponekod že prestopila bregove, najbolj ogrožen je most pri Torčevi žagi. Regionalno cesto Mežica-Poljana je bilo potrebno sprotno čistiti, saj so se na cesto podirala drevesa, sprožil se je plaz. Zaradi hitre intervencije je cesta trenutno prevozna. So pa ostale neprevozne nekatere lokalne ceste, pristojne službe se trudijo, da bi jih očistile in tako zagotovile dostop gasilcev do bolj odmaknjenih predelov občine, predvsem na Plat in Lom, kjer naj bi po neuradnih podatkih prav tako odkrilo nekatere strehe. 

Trenutno so še prekinjene mobilne telekomunikacijske mreže, zaradi podrtih dreves in daljnovodov je v nekaterih delih občine motena oziroma prekinjena dobava električne energije. Točnih informacij, kdaj naj bi bile te težave odpravljene še ni. 

Zaradi izpada elektrike ni možno ogrevanje v Centru šolskih in obšolskih dejavnosti na Bregu, kjer trenutno letuje nekaj otrok, zato bodo center izpraznili. 

Kljub temu da sta dež in veter v Mežici nekoliko ponehala, nevarnost še ni mimo, zato vas pozivamo, da se izognete prometnicam, ki jih je prizadela ujma oziroma, če je mogoče, ostanete doma. 

Štab civilne zaščite bo aktiven do umiritve stanja, o aktivnostih boste obveščeni sproti. Vse občane naprošamo, da morebitno škodo ali druge težave v povezavi z ujmo javite na dve dežurni telefonski številki 02 82 79 350 ali 02 82 79 356, telefoni bodo odprti do 19.00 ure.

Štab Civilne zaščite občine Mežica    


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mežica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!