Logo MojaObčina.si
JUTRI
2°C
1°C
SOB.
1°C
1°C
3660

JAVNO zbiranje predlogov za podelitev priznanj v občini Mežica

Na podlagi 14., 15., 16., in 18. člena Odloka   o grbu, zastavi, občinskem prazniku in priznanjih v Občini Mežica  (Uradni list RS, št. 47/98, 75/12 in 150/21) Občina Mežica razpisuje JAVNO zbiranje predlogov za podelitev priznanj v občini Mežica

Občina Mežica podeljuje naslednja priznanja:

  • zlati grb Občine Mežica,
  • srebrni grb Občine Mežica,
  • bronasti grb Občine Mežica,
  • naziv “častni občan Občine Mežica”.

 

Zlati grb Občine Mežica podeljuje občinski svet občine najzaslužnejšim občanom,       samostojnim podjetnikom, pravnim osebam, društvom in organizacijam, ki s svojim         delom    znatno prispevajo  k razvoju kraja. Zlati grb Občine Mežica podeljuje občinski       svet na   predlog komisije za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja.

 

Srebrni grb Občine Mežica podeljuje občina posameznikom ter podjetjem, organizacijam, skupnostim, društvom in skupinam ljudi za njihove pomembne dosežke pri razvoju in ugledu občine na kakršnemkoli področju gospodarskega in družbenega življenja. Srebrni grb Občine Mežica se lahko podeli tudi posameznikom in skupinam, ki nimajo sedeža v občini Mežica, a je njihovo delovanje pozitivno vplivalo na ugled, napredek, razvoj, promocijo,…ali na kakršenkoli način doprineslo h kakovosti, kvaliteti in razpoznavnosti Občine Mežica. Srebrni grb Občine Mežica podeljuje občinski svet na predlog komisije za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja.

 

Bronasti grb Občine Mežica podeljuje občina posameznikom ter podjetjem, organizacijam, skupnostim, društvom in skupinam ljudi za izstopajoča enkratna dejanja. Bronasti grb  Občine Mežica se lahko podeli tudi posameznikom in skupinam, ki nimajo sedeža v občini Mežica. Bronasti  grb Občine Mežica podeljuje občinski svet na predlog komisije za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja.

 

Za posebne zasluge lahko občina posameznikom, ki so s svojim delom in ustvarjalnostjo pomembno prispevali k ugledu kraja, podeli naziv »častni občan Občine Mežica«. Naziv častni občan lahko podeli tudi posameznikom, ki niso občani občine, in so bili rojeni na območju občine, ali so določen čas živeli na območju občine, ali so svojim delovanjem in dosežki bistveno prispevali k ugledu kraja. Naziv  »častni občan Občine Mežica«  podeli občinski svet na predlog komisije za  mandatna  vprašanja, volitve in imenovanja.  

Kandidate za priznanje zlati, srebrni, bronasti grb in častni občan Občine Mežica lahko predlagajo: občani, klubi, društva, športne organizacije, podjetja, javni zavodi,…

Predlog mora poleg osnovnih podatkov o kandidatu vsebovati podrobno utemeljitev in ustrezno dokumentacijo.

Predloge za podelitev priznanj v Občini Mežica pošljite v zaprti kuverti  na naslov OBČINA MEŽICA,  Trg svobode 1, Mežica  s pripisom »javno zbiranje predlogov za podelitev priznanj v  občini Mežica«, rok za oddajo ponudb je 30. 9. 2022.  

Priznanja za leto 2022 bodo podeljena na prireditvi v počastitev občinskega praznika, v decembru 2022.

Vse dodatne informacije so na voljo na Občini Mežica, telefon 02 82 79 356.

  

OBČINA MEŽICA

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi