Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
19°C | 34°C
sobota, 24.06.2017
20°C | 32°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
19°C
34°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Moja osebna izkušnja z zakonom privlačnosti


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
08.02.2016      18:28
A A

Moja osebna izkušnja z zakonom privlačnosti


Na zadnjem predavanju v Mladinskem centru AIA v Mengšu sem spregovorila o zakonu privlačnosti, ki ga danes učim in širim med ljudi, saj je meni leta 2011 popolnoma spremenil pogled na življenje in mi potrdil moje spoznanje, da je vse v naši glavi, da mi sami oblikujemo svoj svet.


Barbka Špruk v AIA - Mladinskem centru Mengeš
Barbka Špruk v AIA - Mladinskem centru Mengeš
Deli:

Največ zaslug za odkritje tega zakona in predstavitev svetu  ima Louise Hay. Zakon privlačnosti pravi, da se vse enako med seboj privlači, se pravi domneva, da se nasprotja med seboj privlačijo, ne drži (ista vrsta ptic leti skupaj). No, potem nam ta isti zakon pove, da vse, kar prihaja v naše življenje, privlačimo mi sami. Virtualne podobe, ki jih držimo v svojih mislih, so tiste, ki vse to privlačijo k nam. To je to, kar mi razmišljamo. Kar koli se dogaja v naših mislih, privlačimo in kasneje se to tudi manifestira, pokaže v zaznavni obliki kot stvar (snov, materija).

Eden od načinov, kako razumeti Zakon privlačnosti je, da o sebi razmišljamo kot o magnetu. Namreč magnet vedno nekaj privlači. Zelo preprosto povedano: Zakon privlačnosti pravi, da enako privlači enako. Kot človek imam nalogo, da se oklepam misli na tisto, česar si želim, in da imam v mislih popolnoma jasno sliko, kaj si želim. In iz tega začenjam sodelovati z največjim Zakonom Vesolja - to je Zakonom privlačnosti. Postali bomo to, o čemer največ razmišljamo in tudi privlačili bomo tisto, o čemer največ razmišljamo. Če nekaj vidimo tukaj (v glavi), bomo to držali tukaj (v roki). To načelo lahko povzamemo v tri preproste besede: misli postanejo stvari.

Ko sem začela preučevati Zakon privlačnosti, sem se končno dokončno osvobodila strahu, da bi se depresija še kdaj vrnila, saj sem spoznala, da sem sama odgovorna za svoje misli, da sama ustvarjam svoj svet. Z vizualizacijo sem si začela ustvarjati svoj sanjski svet in vse, kar sem ustvarila v svojih mislih, privlačila v življenje. Postala sem vodja animatorjev zabaviščnega centra Maribor, pod seboj sem imela več kot 20 študentov. Na tablo sem si napisala še eno svojo željo - odpreti podjetje z imenom Angelska dežela in po naključju prevzela vodenje in organizacijo za podjetje Škoda Porsche, kjer sem vodila več kot 50 študentov po celi Sloveniji, ki so po trgovskih centrih predstavljali avtomobile.

Danes pa živim svoje sanje, saj svetujem ljudem v depresiji in predavam tako o zakonu privlačnosti kot o svoji življenjski poti, kako sem odvrgla psihiatrična zdravila in depresijo pozdravila z naravo in s spremembo miselnih vzorcev. Še bolj pa sem vesela predavanj po celi Sloveniji in pozitivnega odziva ljudi, ki se odločajo, da bodo svoje življenje prijeli v svoje roke, saj je zdravje v nas, mi sami sebi smo najboljši in edini zdravnik!
Name se obračajo tudi ljudje v finančnih stiskah, saj sem to tudi sama nekoč izkusila. Vse je v glavi, vsakodnevna hvaležnost pa spreminja naš svet.
Ljubezen in hvaležnost sta temelj našega življenja. Obenem pa poudarjam, kako zelo so pomembne naslednje besede: žal mi je. Prosim, oprosti mi, hvala, rad te imam! Pa še nekaj je pomembno, preteklosti ne moremo spremeniti, lahko spremenimo le sedanjost, ta trenutek, ki ga začnimo živeti bolj radostno in veselo.
"...Ne živim ne v preteklosti ne v prihodnosti. Vse, kar imam, je sedanjost. Samo ta je pomembna. Če znaš živeti sedanjost, si srečen človek. Tako lahko razumem, da obstaja v puščavi življenje, da na nebu spijo zvezde, da se vojščaki bojujejo, ker je pač taka človeška narava. Življenje bo tedaj zate zabava, veliko slavje, zakaj življenje je ''zmeraj le trenutek, ki ga živimo..." (zapisal pisatelj Paulo Coelho, iz knjige Alkimist).
Zakon privlačnosti sta opisovala dva velika človeka, Albert Einstein in Nikola Tesla, ob njuni literaturi spoznamo, da nas je sodobno šolstvo prikrajšalo za spoznavanje najbolj pomembnih zakonov: zakon privlačnosti in zakon ljubezni!
Še v Svetem pismu piše, evangelij po Marku 11:24: »Kar koli prosite v molitvi, verjemite, da ste to že dobili, in imeli boste.«
Hvala Mladinskemu centru AIA za povabilo, hvala Blanki in Branetu Tomšič za vso gostoljubnost in prijaznost. Le tako naprej, Mengeš je lahko ponosen na vaju!

Besedilo: Barbka Špruk
Foto: Grega Pirc

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO AIA - MLADINSKI CENTER MENGEŠ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 06-2017
Izšla: 16.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.06.2017 | Kultura
6. TRADICIONALNI POHOD OB DNEVU DRŽAVNOSTI
23.06.2017 | Družabni dogodki
Mem'Greš Fest
24.06.2017 | Šport
Nogometni turnir trojk
01.07.201 | Šport
STORŽIČ ČEZ PSICO
23.06.2017 | Kultura
6. TRADICIONALNI POHOD OB DNEVU DRŽAVNOSTI
23.06.2017 | Družabni dogodki
Mem'Greš Fest
24.06.2017 | Šport
Nogometni turnir trojk
26.06.201 | Šport
POČITNIŠKI TENIŠKI KAMP - OTROCI OSNOVNA ŠOLA
01.07.201 | Šport
STORŽIČ ČEZ PSICO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo