Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.10.2018

delno oblačno
Ponoči bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo zmerna burja. Drugod v notranjosti države bo večinoma oblačno, predvsem v jugovzhodnih krajih bo občasno še možen rahel dež. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, ob morju okoli 10, v Gornjesavski dolini okoli 0 °C.
5°C | 14°C
torek, 23.10.2018
6°C | 15°C
sreda, 24.10.2018
7°C | 21°C
četrtek, 25.10.2018
7°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
14°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Kako v zdravo in srečno življenje? Depresija ......


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
04.12.2017      18:41
A A

Kako v zdravo in srečno življenje? Depresija je ozdravljiva!


Novembra smo v AIA – Mladinskem centru ponovno gostili Barbko Špruk, motivacijsko svetovalko, ki po vsej Sloveniji izvaja predavanja na temo depresije. Aktualna problematika, s katero se zaradi modernega stresnega življenja srečuje vedno več posameznikov, je tudi tokrat napolnila prostor Mladinskega centra.


Barbka je predstavila svojo življenjsko zgodbo, foto Brane Tomšič.
Barbka je predstavila svojo življenjsko zgodbo, foto Brane Tomšič.
Deli:

Barbka nam je povedala: Na zadnjem predavanju v Mengšu sem spregovorila o svoji lastni izkušnji, kako sem dokončno premagala depresijo. Prav tako tudi o izkušnjah mojih strank, ki so se z mojo pomočjo postavile na noge.

Nujno je treba poiskati vzrok, ki se ponavadi skriva v otroštvu, mladosti. Vsi s seboj nosimo celične, travmatične in podedovane spomine in dokler teh ne pozdravimo, imamo težave v zdravju, odnosu, financah. Več o tem si lahko preberete v knjigi Zdravilni kodeks (Dr Loyd, dr. Johnson). Vsak od nas nosi svojo zgodbo, a najbolj pomembno je, da znamo slišati in prisluhniti drug drugemu, saj smo vsi eno! Nihče od nas ni ne več ne manj od nikogar! In verjamem v lepši svet, v svet, kjer je veliko ljubezni in razumevanja ..., vse pa izhaja iz našega srca. Ko pozdravimo naše srce, naše življenje postane veliko bolj veselo in optimistično, sploh če se zavedamo moči hvaležnosti in pozitivnih misli. Več dobrega narediš za druge, več lepega se ti zgodi v življenju ... Osebno pa verjamem v Boga, v Jezusa in angele, ki me spremljajo vsak dan in mi dajo ogromno moči, poguma in vsega lepega, da lahko že štiri leta opravljam to poslanstvo, ki mi je prineslo veliko lepega, saj z vsakim rešenim življenjem vem, da se je bilo vredno izpostaviti in stremeti k temu, da resnica pride do vseh ljudi. Hvala Blanki, društvu Aia, ki me podpira že od vsega začetka!


Besedilo in foto: Barbka Špruk


Pismo stranke:

“…Odločila sem se, da preneham s tabletami, ker mi niso pomagale popolnoma nič. Vmes sem začela hoditi na psihoterapijo, vendar po treh mesecih ni bilo vidnih rezultatov. Nato sem na internetu zasledila Barbko in jo poklicala. Dogovorili sva se za srečanje. Šla sem k njej in bila pozitivno presenečena nad njeno pozitivnostjo, sproščenostjo in naravnim zdravljenjem. Po dveh mesecih sodelovanja z Barbko sem veliko bolj pozitivna, vesela in druga oseba, kot sem bila prej. Vem, da me še čaka veliko dela na sebi, ampak brez 0sodelovanja z Barbko ne vem, kako bi mi uspelo. Tudi v moji družini, ki mi stoji ob strani, so opazili mojo spremembo. Jaz sem rabila pogovor tisti dan, ko sem se počutila slabo in ne naslednji teden, tako kot poteka psihoterapija. Barbko sem lahko poklicala in me je usmerila, kaj narediti, da prideš ven iz te temne luknje. Rada bi se ti zahvalila, ker si mi vedno na voljo, ko te potrebujem in res ne vem, kako bi mi uspelo brez tvoje pomoči …”

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO AIA - MLADINSKI CENTER MENGEŠ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 09-2018
Izšla: 14.09.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.10.2018 | Kultura
MADAGASCAR - PUSTOLOVSKI MUZIKAL
24.10.2018 | Turizem
Zanimivo popotovanje - Uganda
25.09.2018 | Tečaji in delavnice
Svetovalnica za mlade
26.10.2018 | Kultura
ČAKALNICA
21.10.2018 | Kultura
MADAGASCAR - PUSTOLOVSKI MUZIKAL
24.10.2018 | Turizem
Zanimivo popotovanje - Uganda
25.09.2018 | Tečaji in delavnice
Svetovalnica za mlade
26.10.2018 | Kultura
ČAKALNICA
30.10.2018 | Kultura
PISMO ROSNO! Vsega je kriv poštar..

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo