Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Danes bo oblačno, dež se bo od severa in zahoda dopoldne razširil nad vso Slovenijo. Predvsem na Primorskem bodo možne posamezne nevihte. Prehodno bo zapihal severovzhodnik, ob morju pa bo še pihal jugo. Popoldne bo dež od severovzhoda počasi slabel, okoli poldneva bo na Primorskem začela pihati zmerna burja. Hladilo se bo, popoldanske temperature bodo le od 10 do 13, ob morju okoli 18 °C.
16°C | 18°C
nedelja, 23.09.2018
12°C | 24°C
ponedeljek, 24.09.2018
14°C | 20°C
torek, 25.09.2018
5°C | 18°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 17°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 9h
Danes dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
16°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Depresija, zdravila in konoplja


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
31.05.2017      20:24
A A

Depresija, zdravila in konoplja


Na temo depresije in njenega zdravljenja smo v AIA – Mladinski center Mengeš povabili tri goste: Barbko Špruk, svetovalko in motivacijsko predavateljico, farmacevta Tomaža Makovca in Jaka Bitenca, predsednika kluba Kanabis.


Nabito poln Mladinski center Mengeš.
Nabito poln Mladinski center Mengeš.
Deli:

Barbka Špruk je z nami delila svojo izkušnjo z depresijo in neuspešnim "zdravljenjem" s farmacevtskimi zdravili ter  izkušnje svojih strank. Prebrala nam je eno od pisem: " Draga Barbka, zelo sem ti hvaležna, da si mi pomagala iz te nepopisne tesnobe v prsih (in neskončnih bolečin) in da znam boljše razmišljati kot nekaj let nazaj. Prestala sem veliko paničarjenja, jokala sem skoraj vsak dan. Včasih tudi večkrat na dan. To se mi je nabiralo približno 5 let ..."  Barbka ljudem sporoča, da naj v hudih stiskah in težavah čim prej poiščejo pomoč in naj o težava spregovorijo, saj se vedno najde rešitev. Sama si je pomagala tudi z branjem knjig, kot so: Ključ - Joe Vital, Zdravilni Kodeks, Louise Hay - Življenje je tvoje …

Farmacevt Tomaž Makovec je spregovoril o farmacevtskih zdravilih. Po preučitvi rezultatov testiranja v Nemčiji antidepresiva Prozac niso odobrili, ker je bilo pri pacientih, ki pred jemanjem zdravila niso kazali samomorilnih nagnjenj, petkrat več samomorov kot pri pacientih, ki so dobivali Placebo. Prvega februarja 2004 je Boston Globe objavil trditev Davida Healyja (takrat je bil vodja oddelka za medicinsko psihologijo na univerzi Wales), da je od pojava preparata na tržišču zaradi njega samomor naredilo 50.000 ljudi, kar je bistveno več kot v primeru, da omenjenega zdravila ne bi jemali. Pri komercialnih uspešnicah, kot sta Prozac ali Zyprexa, se razpravam o varnosti in stranskih učinkih farmacevtski velikani zato načrtno izogibajo, saj bi to gotovo omejilo njihovo porabo.

Na koncu pa nam je Jaka Bitenc predstavil svoje izkušnje s  KONOPLJO. Povedal je, da konopljino olje pomaga pri številnih boleznih. Do sedaj je  dokazano, da pomaga pri 105. boleznih, po njegovih izkušnjah iz prakse pa meni, da jih je  še več. Za določitev olja, ki bo imelo pravo razmerje sestavin za zdravljenje, je potrebno široko znanje, poleg tega pa je potrebno imeti jasno zdravstveno sliko osebe, ki se zdravi. Včasih najbolje učinkuje ena sama vrsta konoplje, v nekaterih primerih pa je najbolj zdravilna kombinacija več vrst skupaj. Na CNN so predvajali dolgo reportažo dr. Sanjaya Gupte, ameriškega nevrokirurga, ki je spremenil svoje negativno mnenje o zdravilnih lastnostih kanabisa, ko je videl, kako je pomagal triletni deklici. Deklica je imela okrog tristo epileptičnih napadov na teden, kljub jemanju različnih zdravil. Z uživanjem kanabisa so se napadi tako  umirili, da je imela le še dva do tri  napade na mesec.


Besedilo in foto: Blanka Tomšič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO AIA - MLADINSKI CENTER MENGEŠ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 09-2018
Izšla: 14.09.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.09.2018 | Umetnost
SPREHOD OB PŠATI
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Povezava med čustvi in zdravjem
01.10.2018 | Tečaji in delavnice
Tečaj angleščine za otroke
22.09.2018 | Umetnost
SPREHOD OB PŠATI
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Povezava med čustvi in zdravjem
01.10.2018 | Tečaji in delavnice
Tečaj angleščine za otroke

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo