Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 14.11.2018

pretežno oblačno
Ponoči se bo pooblačilo v vzhodnih krajih, oblačno bo ostalo tudi drugod v notranjosti Slovenije. Jasnilo se bo na Primorskem, kjer bo zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, ob morju 12 °C.
9°C | 14°C
četrtek, 15.11.2018
8°C | 12°C
petek, 16.11.2018
3°C | 10°C
sobota, 17.11.2018
3°C | 9°C
Opozorila
Torek, 13.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Depresija, zdravila in konoplja


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
31.05.2017      20:24
A A

Depresija, zdravila in konoplja


Na temo depresije in njenega zdravljenja smo v AIA – Mladinski center Mengeš povabili tri goste: Barbko Špruk, svetovalko in motivacijsko predavateljico, farmacevta Tomaža Makovca in Jaka Bitenca, predsednika kluba Kanabis.


Nabito poln Mladinski center Mengeš.
Nabito poln Mladinski center Mengeš.
Deli:

Barbka Špruk je z nami delila svojo izkušnjo z depresijo in neuspešnim "zdravljenjem" s farmacevtskimi zdravili ter  izkušnje svojih strank. Prebrala nam je eno od pisem: " Draga Barbka, zelo sem ti hvaležna, da si mi pomagala iz te nepopisne tesnobe v prsih (in neskončnih bolečin) in da znam boljše razmišljati kot nekaj let nazaj. Prestala sem veliko paničarjenja, jokala sem skoraj vsak dan. Včasih tudi večkrat na dan. To se mi je nabiralo približno 5 let ..."  Barbka ljudem sporoča, da naj v hudih stiskah in težavah čim prej poiščejo pomoč in naj o težava spregovorijo, saj se vedno najde rešitev. Sama si je pomagala tudi z branjem knjig, kot so: Ključ - Joe Vital, Zdravilni Kodeks, Louise Hay - Življenje je tvoje …

Farmacevt Tomaž Makovec je spregovoril o farmacevtskih zdravilih. Po preučitvi rezultatov testiranja v Nemčiji antidepresiva Prozac niso odobrili, ker je bilo pri pacientih, ki pred jemanjem zdravila niso kazali samomorilnih nagnjenj, petkrat več samomorov kot pri pacientih, ki so dobivali Placebo. Prvega februarja 2004 je Boston Globe objavil trditev Davida Healyja (takrat je bil vodja oddelka za medicinsko psihologijo na univerzi Wales), da je od pojava preparata na tržišču zaradi njega samomor naredilo 50.000 ljudi, kar je bistveno več kot v primeru, da omenjenega zdravila ne bi jemali. Pri komercialnih uspešnicah, kot sta Prozac ali Zyprexa, se razpravam o varnosti in stranskih učinkih farmacevtski velikani zato načrtno izogibajo, saj bi to gotovo omejilo njihovo porabo.

Na koncu pa nam je Jaka Bitenc predstavil svoje izkušnje s  KONOPLJO. Povedal je, da konopljino olje pomaga pri številnih boleznih. Do sedaj je  dokazano, da pomaga pri 105. boleznih, po njegovih izkušnjah iz prakse pa meni, da jih je  še več. Za določitev olja, ki bo imelo pravo razmerje sestavin za zdravljenje, je potrebno široko znanje, poleg tega pa je potrebno imeti jasno zdravstveno sliko osebe, ki se zdravi. Včasih najbolje učinkuje ena sama vrsta konoplje, v nekaterih primerih pa je najbolj zdravilna kombinacija več vrst skupaj. Na CNN so predvajali dolgo reportažo dr. Sanjaya Gupte, ameriškega nevrokirurga, ki je spremenil svoje negativno mnenje o zdravilnih lastnostih kanabisa, ko je videl, kako je pomagal triletni deklici. Deklica je imela okrog tristo epileptičnih napadov na teden, kljub jemanju različnih zdravil. Z uživanjem kanabisa so se napadi tako  umirili, da je imela le še dva do tri  napade na mesec.


Besedilo in foto: Blanka Tomšič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO AIA - MLADINSKI CENTER MENGEŠ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 10-2018
Izšla: 12.10.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
13.11.2018
Danes ni dogodkov.
14.11.2018 | Tečaji in delavnice
Inovativna metoda za pospešeno in učinkovito učenje angleščine
14.11.2018 | Kultura
DEKLIŠČINA
15.11.2018 | Kultura
MENOPAVZA
17.11.2018 | Kultura
MADAGASCAR - PUSTOLOVSKI MUZIKAL
17.11.2018 | Kultura
BARVITI jesenski KONCERT
18.11.2018 | Kultura
MADAGASCAR - PUSTOLOVSKI MUZIKAL
22.11.2018 | Kultura
MENOPAVZA
14.11.2018 | Tečaji in delavnice
Inovativna metoda za pospešeno in učinkovito učenje angleščine
14.11.2018 | Kultura
DEKLIŠČINA
15.11.2018 | Kultura
MENOPAVZA
17.11.2018 | Kultura
MADAGASCAR - PUSTOLOVSKI MUZIKAL
17.11.2018 | Kultura
BARVITI jesenski KONCERT

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo