Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Predvsem v južni polovici Slovenije bodo občasno možne rahle krajevne padavine. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 18, na Primorskem do 21 °C.
10°C | 17°C
sreda, 17.10.2018
12°C | 19°C
četrtek, 18.10.2018
10°C | 21°C
petek, 19.10.2018
11°C | 21°C
sobota, 20.10.2018
9°C | 21°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Zmaga na težkem gostovanju


ŠPORT

| |
11.09.2018      15:20
A A

Zmaga na težkem gostovanju


Članska nogometna ekipa je v tretjem kolu gostovala v Šmartnem pri istoimenski ekipi, ki je sicer novinka v ligi, a je sestavljena iz mladih, kakovostnih igralcev, ki so večinoma prišli iz druge ekipe Doba. Tudi zato je bilo končni izid pred tekmo težko napovedati, a vedelo se je, da bo tekma polna tempa, borbe in želje na obeh straneh.


Deli:
V prvem polčasu smo gledali enakovredno igro, v kateri so bili domači nevarni iz prekinitev, a je mengeška obramba na čelu z vratarjem Lobodo delovala zanesljivo. V gostujoči ekipi je bilo zaznati nekaj pretiranega spoštovanja do nasprotnika, saj jim žoge nikakor ni uspelo umiriti in le redke žoge so prišle do veznih in napadalnih igralcev. Kljub temu bi lahko še v prvem polčasu povedli, a je domačega vratarja rešila prečka.
Trener Varga je ob polčasu umiril svoje fante, ki so se na zelenico vrnili sproščeni in začeli igrati svojo prepoznavno igro. Ustvarjali so si priložnost za priložnostjo, ki so ostale neizkoriščene vse do 69. minute, ko je domači obrambi ušel »turbo« Duščak in rutinirano poslal žogo pod rokamama vratarja v mrežo. Sledilo je nepopisno veselje. Do konca tekme so rumeno-črno stopili na žogo (imeli so igralca več – zaradi žalitve sodnika je bil izključen igralec Šmartna) in nadzorovali potek tekme. Bili so gospodarji igrišča in si ustvarili tudi nekaj priložnosti, eno je uspelo izkoristiti Revmi in postavil končni izid 2 : 0.
Ob koncu tekme je kapetan Anže Levec povedal: »Za nami je težka tekma s kakovostnim nasprotnikom, ki bo na svojem terenu težko še komu oddal točke. Začeli smo nekoliko nezbrano in pustili nasprotniku, da nam je vsilil svoj slog igre. Ko smo žogo spustili na tla, je tudi igra stekla. Zadeli bi lahko že prej, a smo bili ob zaključkih premalo zbrani. V drugem polčasu smo zaigrali tako, kot znamo, in pravočasno zadeli. Vesel sem prvenca Duščka, ki bo vsekakor paral mreže nasprotnikov v letošnji sezoni. Reven pa tako kot vedno – rutinirano, z lahkoto. Pohvalil bi rad vse fante, ki na treningih delamo stoodstotno, vzdušje je res fantastično, oblikovala se je, kot pravitrener Varga, »klapa« in ne nogometno moštvo. To se vidi tudi na igrišču in ob njem. Vsi, ki imamo čast obleči mengeški dres, damo vse od sebe in gremo, kot se reče, »na glavo«. Vesel in ponosen sem, da sem nosil kapetanski trak v takšni ekipi.«
V naslednjem krogu so rumeno-črni prosti, zopet pa bodo nastopili 23. septembra, ko bodo v Športnem parku Mengeš gostili ekipo Jezero Medvode.

Besedilo in foto: Boštjan Marinko

Začetna postava:
Šuštar Janez, Štruklec Luka, Omojuwa Omolade Ilemboye, Krpič Primož, Duščak Nejc, Reven Jure, Kunavar Martin, Arh Blaž, Levec Anže (K), Kmetič Anej, Loboda Luka (V). Rezervni igralci: Ahmetaj Clirim, Juras Urban, Obadić Jure, Marinko Luka, Potočnik Matevž.

Strelci Laby's Mengo 28:
0 : 1 Duščak Nejc (69')
0 : 2 Reven Jure (78').


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI NOGOMETNI KLUB MENGO 28? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
NOGOMETNI KLUB MENGO 28
NOGOMETNI KLUB MENGO 28
SLOVENSKA CESTA 30
Tel: 040 869 599
Mengšan
Številka: 09-2018
Izšla: 14.09.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.10.2018
Danes ni dogodkov.
17.10.2018 | Tečaji in delavnice
Depresija in duševno zdravje
17.10.2018 | Tečaji in delavnice
Skupinska pogovorna srečanja za mlade
25.09.2018 | Tečaji in delavnice
Svetovalnica za mlade
17.10.2018 | Tečaji in delavnice
Depresija in duševno zdravje
17.10.2018 | Tečaji in delavnice
Skupinska pogovorna srečanja za mlade
19.10.2018 | Kultura
PREDSTAVITEV KNJIGE SLAMNIKI POD GOBAVICO AVTORJA MATJAŽA BROJANA
20.10.2018 | Družabni dogodki
melodije okusov in glasbe: KUHʼNA V MENGŠU, 20. oktobra 2018
25.09.2018 | Tečaji in delavnice
Svetovalnica za mlade

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo