Logo MojaObčina.si

Mengeš

DANES
7°C
3°C
JUTRI
3°C
2°C
Deli

Dobeno - razgledni raj, od Ljubljane le streljaj

Na skupščini TDD, marca letos, smo zamenjali logotip našega društva, ki po mnenju večine, glede na ime našega kraja (ime DOBENO, izhaja iz besede dob, hrast, teh mogočnih dreves je bilo včasih na tem področju veliko, pa še vedno jih je precej) lepo simbolizira naš kraj in turistično društvo. Poleg tega smo na razpisu izbrali še slogan, ki najbolje predstavi Dobeno: Dobeno – razgledni raj, od Ljubljane le streljaj.

Ko domačini srečujemo pohodnike, obiskovalce našega kraja in z njimi poklepetamo, jih velika večina potrdi, da pridejo gor zaradi  lepih razgledov, narave in čistega zraka, pa tudi dobre gostilne pripomorejo temu. Največ je stalnih obiskovalcev, tisti, ki pridejo prvič, pa pravijo, da zagotovo ne zadnjič. Pred dnevi sem po otvoritvi nove brvi, v Mengšu poklepetal z starejšim Mengšanom, France mu je ime, ki mi je povedal, da je bil včasih redni obiskovalec Dobena, sedaj pa mu nagajajo kolena in še operacija kolka, ga čaka naslednji mesec. Zato sam ne more več gor in to zelo pogreša, vesel je, ko ga včasih hči zapelje, do »Blaža«, od tam, do klopce pri »vili«, pa še zmore… «in uživam«, pravi France. 

Za Franceta in vse tiste, ki ne morejo sem gor prilagam nekaj Dobenskih razgledov.

 

Besedilo in foto: T. Vidrgar

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij