Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.09.2018

pretežno oblačno
Danes bo zmerno do pretežno oblačno, več sonca bo popoldne v vzhodnih krajih. V hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno lahko rahlo deževalo ali rosilo. Popoldne in zvečer se bo krepil jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 °C.
12°C | 21°C
ponedeljek, 22.09.2018
16°C | 18°C
torek, 24.09.2018
13°C | 20°C
sreda, 25.09.2018
6°C | 16°C
četrtek, 26.09.2018
2°C | 16°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Rekordnih 111 stopničk za SSK Mengeš


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
02.05.2016      17:31
A A

Rekordnih 111 stopničk za SSK Mengeš


Ko si je Aleš Selak, glavni trener pri Smučarsko-skakalnem klubu Mengeš, pred začetkom sezone 2015/16 za enega od ciljev zadal okroglih sto uvrstitev na zmagovalni oder, so ga nekateri zgolj čudno gledali. Toda njegovi varovanci drznega cilja niso le dosegli, ampak so ga celo še presegli; skupaj so namreč od konca maja do sredine marca na različnih tekmovalnih ravneh zbrali kar 111 stopničk.


Naši mladi skakalci
Naši mladi skakalci
Deli:

Da bo tudi zadnji mesec zelo uspešen, je nakazal že Jure Močnik, ki je v začetku marca na 60-metrski skakalnici v Planici prepričljivo v svojo korist odločil tekmo za pokal Cockte. Le nekaj dni pozneje je v dolini pod Poncami zmago slavil tudi nordijski kombinatorec Leon Šarc, ki si je zanesljivo priskakal in pritekel naslov mladinskega državnega prvaka (do 20 let).

V konkurenci skakalcev do 20 let je 19-letni Kamničan pristal na osmem mestu, s katerim je dopolnil uspeh klubskega kolega Anžeta Laniška, ki se je ovenčal s srebrno kolajno. Na zmagovalni oder se je marca zavihtel še Alen Pestotnik, ki je na preizkušnji skakalcev za pokal Cockte v Bohinju osvojil prvo mesto med cicibani (do 9 let).

Zima se je sicer že po tradiciji iztekla z velikim finalom svetovnega pokala v Planici, na katerem so sodelovali trije člani SSK Mengeš. Anže Lanišek si je prav na zadnji tekmi z 29. mestom izbojeval še dve točki, v skupnem seštevku pa je med 77 skakalci iz 15 držav, kolikor jih je osvojilo točke, kot peti najboljši Slovenec z 232 točkami zasedel zelo dobro 25. mesto in si za prihodnjo sezono prislužil status člana naše reprezentance A. Ob tem kaže še pripisati, da je nadarjeni Domžalčan, ki je 20. aprila praznoval 20. rojstni dan, v posebni razvrstitvi smučarskih poletov prvo celo zimo med elito končal na 37. mestu.

V udarno slovensko moštvo se je prav za konec prebil tudi Matjaž Pungertar, ki pa se mu nastop na sklepnem dejanju v dolini pod Poncami ni izšel tako, kot si je zamislil. Tudi sicer bo poskušal 25-letni Vrhpoljčan minulo sezono, na katero se zaradi poškodbe gležnja in težav s hrbtom ni mogel pripraviti optimalno, čim prej pozabiti, si prizadeval v novem pripravljalnem obdobju premagati zdravstvene težave in prihodnjo zimo spet pričakati v vrhunski formi.

V izjemnem planiškem vzdušju je letos vidno užival tudi Leon Šarc, ki se je izkazal v vlogi predskakalca, potem ko je že v drugem poskusu poletel 200 metrov daleč. A je bil po besedah očividcev njegov polet vsaj še meter daljši. Tako je obetavni nordijski kombinatorec iz Kamnika že kot četrti član SSK Mengeš po Roku Benkoviču (z osebnim in klubskim rekordom 226 m), Matjažu Pungertarju (210 m) in Anžetu Lanišku (215 m) premagal »magično mejo« 200 metrov.

Konec marca so v klubu spravili pod streho redno sejo občnega zbora, na kateri je predsednik Matija Šarc ponovil že pred letom sprejeto odločitev, da po osmih letih odstopa s svojega položaja. Ker pa novega prvega moža SSK Mengeš (še) ni na obzorju, so navzoči člani dosedanjim organom podaljšali mandat do konca letošnjega septembra. Njihovo delo je pohvalil tudi mengeški župan Franc Jerič, ki je med drugim poudaril, da je izjemno ponosen na vse uspehe Selakovih varovancev.

Na koncu gre omeniti še, da Smučarsko skakalni klub Mengeš letos praznuje 20. obletnico ustanovitve. Jubilej bodo v klubu ovekovečili s krajšo prireditvijo, povezano s Srečanjem športnikov Slovenije, vse skupaj pa se bo odvijalo v sklopu dogodkov ob prazniku Občine Mengeš. Nogometni turnir na katerem bodo sodelovali slovenski smučarski skakalci, tekači na smučeh, biatlonci in drugi bo potekal od 16.45 do 19.30 ure, slovesnost ob 20-letnici pa bo ob 17.30 uri. Celoten dogodek bo potekal v sredo 8. Junija 2016 v Športnem parku Mengeš, v primeru slabega vremena pa v Telovadnici OŠ Mengeš in Kulturnem domu Mengeš.  


Besedilo: Miha Šimnovec

Foto: Andrej Marin, Anna Weber

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 09-2018
Izšla: 14.09.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.09.2018
Danes ni dogodkov.
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Povezava med čustvi in zdravjem
01.10.2018 | Tečaji in delavnice
Tečaj angleščine za otroke
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Povezava med čustvi in zdravjem
01.10.2018 | Tečaji in delavnice
Tečaj angleščine za otroke

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo