Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.01.2018

oblačno
Danes bo sprva pretežno oblačno, čez dan se bo na severovzhodu delno zjasnilo. Občasno bodo še padavine. Po nižinah bo večinoma deževalo. Jugozahodni veter se bo okrepil. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 6, na vzhodu in na Primorskem do 10 °C.
0°C | 6°C
sreda, 17.01.2018
3°C | 6°C
četrtek, 18.01.2018
-4°C | 8°C
petek, 19.01.2018
4°C | 6°C
sobota, 20.01.2018
0°C | 2°C
Opozorila
Torek, 16.1.2018 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
6°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Izlet presenečenja za prostovoljce ......


PROSTOVOLJSTVO

| |
05.11.2017      21:35
A A

Izlet presenečenja za prostovoljce mladinskega centra


Ker so prav prostovoljci tisti, ki vedno nekaj planirajo, organizirajo in skrbijo za druge, sem jih tokrat konec septembra presenetila z izletom presenečenja. Moj cilj je bil, da jim omogočim, da se v nagradnem vikendu popolnoma prepustijo in brez skrbi uživajo v vsakem danem trenutku. Hkrati menim, da so takšni izleti najboljša priložnost za spoznavanje drug drugega in krepitev medsebojnih vezi.


Izlet presenečenja za prostovoljce MC, foto Anže Lustek
Izlet presenečenja za prostovoljce MC, foto Anže Lustek
Deli:

Prvo presenečenje nas je čakalo eno uro stran od Mengša, Pripeljali smo se do  mariborskega  Lenta in vstopili na  ladjico Dravska vila. Čudovit jesenski dan  smo  nekaj časa uživali  z rečnim  pogledom na staro mariborsko jedro in labode, ki so spokojno plavali po vodi.  Okrepčani z dobro kavico, smo se odpeljali do druge točke presenečenja pri Bukovniškem jezeru, ki je znano po energetskih točkah. Privoščili smo si sproščujoč sprehod do izvira in se predajali glasovom gozda. Napolnjeni s svežo energijo, smo prispeli k  naši tretji točki presenečenja, do prenovljenih Term 3000. Tu smo se predali uživanju na bazenu, mehurčkom, rečnim tokovom in vožnji po toboganih. V večernih urah smo se zapeljali do domačije, kjer smo prenočili. Po okusni večerji in presenečenju s pečenimi kostanji pa se nam ni mudilo spat, poveselili smo se ob sproščenem klepetu in petju ob kitari. Naslednji dan se je začel športno. Najprej  so se pomerili v odbojki, nato  smo jim predstavili novo zelo zabavno igro ''disk frizbi''. Po dobrem kosilu smo se odpravili na pot. Mislili so, da je presenečenj konec, vendar so kmalu ugotovili, da se peljemo v drugo smer, proti krajinskemu parku Goričko v Prekmurju. Prispeli smo do doživljajskega parka Vulkanija, kjer so nas čakala nova, tridimenzionalna presenečenja in ogled razstave poldragih kamnov. Izlet smo zaključili z zadnjim presenečenjem na domačiji PASSERO. To domačijo vodi mlad par, ki nam je hkrati prikazal, kako se lahko z izvirno idejo in kvaliteto uspe v svetu podjetništva.  Predstavili so nam domačijo,  čokoladnico, v kateri izdelujejo čisto svoje praline, poskusili pa smo tudi njihove dobrote, seveda pa brez prekmurske gibanice  ni šlo.

Domov smo se vrnili polni doživetij in  novih spoznanj, kako smo si po svoje različni, a vendar prav s to različnostjo največ dajemo drug drugemu, se drug od drugega učimo in se bogatimo.


Besedilo in foto: Blanka Tomšič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO AIA - MLADINSKI CENTER MENGEŠ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 01-2018
Izšla: 12.01.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.01.2018
Danes ni dogodkov.
18.01.2018 | Kultura
KDOR VESELE PESMI POJE
18.01.2018 | Tečaji in delavnice
Predstavitvena delavnica kreativnega slikanja za odrasle
19.01.2018 | Družabni dogodki
Predavanje
19.01.2018 | Šport
Predavanje Iz Mengša do Himalaje (predavatelj: Tone Škarja)
20.01.201 | Šport
Sabotin
17.01.2018 | Tečaji in delavnice
Umetnost vzgoje odgovornih, zdravih in srečnih posameznikov
18.01.2018 | Kultura
KDOR VESELE PESMI POJE
18.01.2018 | Tečaji in delavnice
Predstavitvena delavnica kreativnega slikanja za odrasle
19.01.2018 | Družabni dogodki
Predavanje
19.01.2018 | Šport
Predavanje Iz Mengša do Himalaje (predavatelj: Tone Škarja)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo