Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.10.2018

pretežno jasno
Danes bo povečini sončno, sprva v severovzhodni Sloveniji še pretežno oblačno. Zjutraj in dopoldne bo po nekaterih nižinah megla. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 21, na Primorskem do 24 °C.
10°C | 20°C
sobota, 18.10.2018
11°C | 21°C
nedelja, 20.10.2018
8°C | 20°C
ponedeljek, 21.10.2018
8°C | 16°C
torek, 22.10.2018
4°C | 15°C
Opozorila
Petek, 19.10.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

134. občni zbor Mengeške godbe


KULTURA, DRUŠTVA

| |
06.03.2018      11:03
A A

134. občni zbor Mengeške godbe


V četrtek, 1. marca 2018, smo imeli v vadbeni sobi godbenega doma 134. redni letni občni zbor Mengeške godbe.


Zbrane je najprej pozdravil in nagovoril predsednik godbe Žan Avbelj.
Zbrane je najprej pozdravil in nagovoril predsednik godbe Žan Avbelj.
Deli:
Zbrane je najprej pozdravil in nagovoril predsednik godbe Žan Avbelj ter za delovno predsedstvo predlagal trio v sestavi: predsednik Marjan Trobec, tajnik MIha Ručigaj in članica Maja Keržič, ki so bili soglasno potrjeni. Sledila so poročila o delu društva v letu 2017. Predsednikovo poročilo je v celoti podal sedanji predsednik, čeprav nas je do septembra 2017, torej zadnje tretjine sezone, organizacijsko vodil Gašper Skok, za kar se mu še enkrat lepo zahvaljujemo. Sledila so še poročila drugih delovnih organov društva, iz katerih je bilo razvidno, da smo delali dobro. Sezona je bila resnično razgibana in uspešna, med najbolj odmevnimi nastopi pa velja izpostaviti 33. Pod mengeško marelo, Rock koncert II v Pruhu, tridnevno gostovanje v Daxu, v Franciji, sodelovanje na 25. Sejmu v Mengšu, skupni koncert z Godbo Domžale v Češminovem parku v Domžalah, zmagovalni nastop v Ormožu na 22. Tekmovanju godb v zabavnem programu za pokal Vinka Štrucla ter tradicionalna božično-novoletna koncerta. Vseh nastopov je bilo kar 42.
Letošnji občni zbor je bil volilni. Najprej smo razrešili delovne organe društva in se jim zahvalili za opravljeno delo ter izvolili nove kreativne moči, ki nas bodo vodile prihodnja štiri leta. Predsednik Žan Avbelj in kapelnik Dimitrij Lederer ostajata na svojih položajih, prav tako večina delovnih organov, nekaj pa je tudi novih, ki smo jih soglasno potrdili. Sledila je predstavitev plana dela za leto 2018, ki smo ga že počasi in uspešno začeli realizirati. O godbenih načrtih, ki ne vključujejo tradicionalnih prireditev, vas bomo seveda obveščali sproti. Trenutno se intenzivno pripravljamo na državno tekmovanje v maju.
Sledil je tradicionalni pozdrav podžupana g. Ropotarja, gostov ter predstavnikov društev, s katerimi dobro sodelujemo. Za konec pa smo prihranili najboljše, in sicer sprejem novih članov. Letos so iz pripravniških vrst v godbene člane napredovali flavtist Bor Rutar, rogista Tadej Mavčič in Jaka Korenjak, baritonist Jurica Krmić, Teja Komar na saksofonu ter naša pomoč na klaviaturah, ki za nas piše tudi priredbe skladb, ter tolkalist Klemen Juvančič.
Točka razno se je ob dobrotah nadaljevala v sosednjem prostoru, kjer so se med prijetnimi klepeti snovale nove in nove ideje, da bomo v prihodnosti še boljši.

Besedilo: Maja Keržič
Foto: Ana Per
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KD MENGEŠKA GODBA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
KD MENGEŠKA GODBA
KD MENGEŠKA GODBA
ZAVRTI 2
Tel:
Mengšan
Številka: 09-2018
Izšla: 14.09.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
24.10.2018 | Turizem
Zanimivo popotovanje - Uganda
25.09.2018 | Tečaji in delavnice
Svetovalnica za mlade

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo