Logo MojaObčina.si

Mengeš

DANES
-1°C
-2°C
JUTRI
1°C
-3°C
Deli
3469

11. GOLAŽIJADA USPELA

Taborniško društvo RUP Mengeš je letos dne, 3.6.,v letnem gledališču gostilo že 11. tekmovanje v golažijadi, kjer se je letos med seboj pomerilo 15 ekip. Tudi taborniki imamo že nekaj let svojega predstavnika Jana Debeliča, ki je tokrat skupaj z Urbanom Štampflom zasedel končno 5. mesto.

Priprave na dogodek so se začele že v zgodnjih jutranjih urah, saj je bila potrebna postavitev strehe, miz in klopi, nekateri tekmovalci pa so morali poskrbeti za postavitev ognja, na katerem so kasneje kuhali. Po koncu je sledil najpomembnejši del, v katerem je 8 članov žirije skrbno pokušalo golaže in jih sproti ocenjevalo glede na okus in videz. Vsaka ekipa je imela svojo skrivno začimbo in način priprave, v celoti pa je sodnike najbolj prepričal golaž športnega društva »golaž Mengeš«. Drugo mesto je pripadlo turističnemu društvu Mengeš, kot zadnja pa se je med najboljše tri uvrstila še ekipa »Mladi gasilec«. Tekmovalcem čestitamo za uspeh in se zahvaljujemo vsem, ki so pomagali pri organizaciji dogodka, še posebej pridnim dekletom, ki so skrbele, da obiskovalci niso bili žejni.

Besedilo in foto: Ela Praznik

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij