Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 20.11.2018

oblačno
Ponoči in zjutraj bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo oblačno, ponekod v notranjosti bo zjutraj rahlo snežilo. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, na Primorskem okoli 4 °C.
2°C | 4°C
sreda, 21.11.2018
2°C | 4°C
četrtek, 22.11.2018
2°C | 5°C
petek, 23.11.2018
6°C | 6°C
sobota, 24.11.2018
5°C | 7°C
Opozorila
Nedelja, 18.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
4°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Zunanja igrišča na južni strani Športne ......


ŠPORT, OSNOVNA ŠOLA, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
25.09.2018      10:41
A A

Zunanja igrišča na južni strani Športne dvorane Mengeš


Nizkoenergijska večnamenska Športna dvorana Mengeš bo zgrajena na zunanji športni ploščadi ob Osnovni šoli Mengeš, v Športnem parku Mengeš. Prehodnost in odprtost prostora bo zagotovljena s povezavo osnovne šole in dvorane s podzemnim hodnikom. Športna dvorana Mengeš pa se bo v športni park in zelene površine vključila z materiali, lesenimi konstrukcijami in zastekljenimi površinami v vhodnem delu.


V okviru zunanjih športnih površin so predvidene tudi povezovalne pešpoti, do šole, telovadnice in drugih objektov oziroma poti v bližini. Ostala bo tudi povezovalna pot z mostom v smeri Kulturnega doma Mengeš.
V okviru zunanjih športnih površin so predvidene tudi povezovalne pešpoti, do šole, telovadnice in drugih objektov oziro...
Deli:

Podzemni hodnik

Z Osnovno šolo Mengeš bo dvorana povezana s podzemnim hodnikom, ki bo omogočal hiter prehod učencev in med obema objektoma zagotovil odprt prostor za prehod med parkirišči in zunanjimi igrišči ter drugimi potmi. V delu podzemnega hodnika oziroma v začetku dvorane so predvidene garderobe za učence, učitelje športne vzgoje in predmetne stopnje. Sanitarije za učitelje in učence so ločene.

Glavni vhod in vadbene površine

Glavni vhod v dvorano, ki bo s severne strani, omogoča neposreden dostop do fiksnih tribun. To je t.i. umazan hodnik za prihod v čevljih. Za vstop v samo dvorano, na vadbene površine pa je predviden čist hodnik iz katerega na športno površino vodijo trije vhodi, saj se z zavesami lahko oblikujejo tri vadbene površine, vsaka v velikosti 415 m2 z 9 m višine. V vzhodnem delu je predvidena tudi možnost vgradnje plezalne stene.

Tribune

Na tribunah, ki so povezane z umazanim hodnikom, je prostora za 384 gledalcev in sanitarije zanje. V tem sklopu je tudi posebna pisarna za potrebe društev, sodnikov oziroma priložnostnih sestankov.

V primeru večjih prireditev je možno število sedežev povečati z izvlečenimi tribunami za dodatnih 434 sedežev ter jih z dodatnimi sedeži v partnerju zagotoviti še 250. Skupaj je tako dvorana s prezračevalnim sistemom in požarno varnostjo predvidena za maksimalno število 1.100 obiskovalcev (z 32 nastopajočimi).

Nivo športne dvorane

Športna dvorana bo postavljena v najvišjem nivoju, ki ga dopušča teren. Za zagotavljanje primerne količine svetlobe so v projekt vključena strešna okna.

Naravni materiali in zelenim površinam prijazen zunanji izgled

Osnovni gradbeni material dvorane je les, tako za primarne konstrukcijske elemente, stene in streho. Vkopani elementi objekta bodo iz armiranega betona, ki bo, zaradi požarne varnosti, tudi material za gradnjo fiksnega dela tribun.

Zunanji izgled objekta bo zaznamovala zastekljena južna stran ter obširne steklene površine na vzhodnem in zahodnem delu objekta. S steklenimi stenami objekt komunicira z zunanjim, zelenimi površinami in bo tako postal njihov sestavni del.

Zunanje igrišče je prestavljeno na južno stran objekta

Območje zunanjih športnih površin je prestavljeno na južno stran Športne dvorane Mengeš. Predvideni sta dve igrišči, nogometno-rokometno in košarkarsko igrišče, ki bosta asfaltirani. Skupaj bo zunanje površine obeh igrišč sicer manj kot sedaj, vendar bosta zunanjim igriščem dodani še tekaška steza in prostor za skok v daljino. Skupaj pa bo tako površin zunanjih igrišč več kot sedaj.

V okviru zunanjih športnih površin so predvidene tudi povezovalne pešpoti, do šole, telovadnice in drugih objektov oziroma poti v bližini. Ostala bo tudi povezovalna pot z mostom v smeri Kulturnega doma Mengeš.

Besedilo in foto: Občinska uprava

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 11-2018
Izšla: 14.11.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.11.2018
Danes ni dogodkov.
21.11.2018 | Tečaji in delavnice
Kako razviti odločnost, neustrašnost in entuziazem
22.11.2018 | Kultura
MENOPAVZA
23.11.2018 | Družabni dogodki
LITERARNI VEČER NA DOBENU
23.11.2018 | Kultura
DAME IZBIRAJO
24.11.2018 | Tečaji in delavnice
Noč z baklami pri tabornikih
24.11.2018 | Kino
Risanke - Kung Fu Panda 3
24.11.2018 | Kultura
DAME IZBIRAJO
25.11.2018 | Šport
Poker turnir
28.11.2018 | Kultura
Zanimivo popotovanje - Kilimanjaro
21.11.2018 | Tečaji in delavnice
Kako razviti odločnost, neustrašnost in entuziazem
22.11.2018 | Kultura
MENOPAVZA
23.11.2018 | Družabni dogodki
LITERARNI VEČER NA DOBENU
23.11.2018 | Kultura
DAME IZBIRAJO
24.11.2018 | Tečaji in delavnice
Noč z baklami pri tabornikih

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo