Logo MojaObčina.si

Mengeš

JUTRI
23°C
12°C
ČE.
22°C
11°C

V času poletnih počitnic za varno pot v šolo zarisane talne oznake za pešce na Muljavi

Občina Mengeš je s ciljem izboljšanja prometne varnosti predvidela ureditev javne poti Muljava v prijaznejšo in varnejšo za pešce. Cesta je predvidena tudi kot varna pot v šolo. V ta namen je bil izdelan elaborat prometne ureditve, ki predvideva označbo pasu za pešce s horizontalnimi in vertikalnimi označbami.

Elaborat je za povečano varnost pešcev v prometu predvidel označitev koridorja – stezo za pešce, saj  v območju Muljave ni pločnikov. Cesto pa kot dostop do šole uporablja mnogo šolarjev.

Pas za pešce je označen z modro barvo, kar je skladno s Pravilnikom o prometni signalizaciji in prometni opremi na cestah. Talne cestne oznake so bile zarisane v času šolskih počitnic, ker je manj prometa in pred začetkom šolskega leta, ker so hkrati tudi del projekta zagotavljanja varnejših poti v šolo.

Besedilo in foto: Občinska uprava

 

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi