Logo MojaObčina.si

Mengeš

DANES
35°C
20°C
JUTRI
28°C
19°C

Mengeška godba na gostovanju v Franciji

V vročem junijskem večeru, v četrtek, 23. 6. 2022, smo se zbrali pred godbenim domom za našo odpravo proti Franciji.

Naš cilj je bilo francosko mestece Villefranche de Rouergue, kjer smo imeli načrtovano nastopanje ob proslavljanju krajevnega praznika. Dolgoletno sodelovanje s francoskim organizatorjem takih prireditev nas občasno popelje v različne kraje Francije ali Španije. Pot zahteva kar nekaj organizacije s strani vodstva društva ter seveda potrpežljivosti in sodelovanja s strani članov orkestra. Največji zalogaj predstavlja več kot petnajsturna vožnja v eno smer, zato smo organizirali odhod v večernih urah, tako da smo lahko večino poti prespali. Ob poti si vedno najdemo kakšno znamenitost za ogled in tokrat smo se ustavili v Avignonu, starem papeškem mestu, kjer smo si med kratkim sprehodom ogledali papežev dvorec in most, ki se iz mesta vije do sredine reke in je ena od mestnih atrakcij.

Po prispetju v Villefranche de Rouergue smo se najprej nastanili v sobah tamkajšnjega internata in si nato na hitro ogledali prijetno staro mestece, ki se stiska okoli starodavne katedrale. V soboto, 25. 6. 2022, smo po županovem sprejemu pričeli z nastopi že v dopoldanskih urah in dan zaključili s petim nastopom v dnevu, s sodelovanjem v nočni povorki skozi mesto. Poleg osmih glasbenih skupin iz cele Evrope so na povorki sodelovali tudi z umetnim cvetjem okrašeni vozovi, ki so popestrili vizualno sliko dogajanja. Naslednji dan so organizatorji zaradi slabe vremenske napovedi dogajanje omejili na mestno dvorano, kjer smo po podelitvi plaket dan zaključili z nastopom, ki je navdušil vse prisotne. Na poti domov smo se ustavili še za ogled najvišjega mostu na svetu v Millauju, in se v jutru naslednjega dne srečno vrnili v Mengeš. Naše gostovanje je bilo lep uvod v poletne počitnice.

Besedilo: Franc Žun

Foto: Franc Žun in Dimitrij Lederer

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi