Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 19.09.2018

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, proti jutru bo ponekod nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 15, na Goriškem in ob morju okoli 17 °C.
15°C | 28°C
četrtek, 20.09.2018
15°C | 28°C
petek, 21.09.2018
14°C | 29°C
sobota, 22.09.2018
14°C | 19°C
nedelja, 23.09.2018
8°C | 20°C
Opozorila
Torek, 18.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Desetič v Beljaku na Slovenskem dnevu


KULTURA

| |
29.08.2017      15:23
A A

Desetič v Beljaku na Slovenskem dnevu


Turistično društvo Mengeš je bilo tudi v letu 2017 povabljeno, da se udeleži Slovenskega dneva v ponedeljek 31. julija v Beljak v okviru 74. Villacher Kirchtages – ali Sejemskih dni v Beljaku, ki se tradicionalno začenjajo v ponedeljek zadnjega tedna v juliju. Povabilo je bilo s strani glavnega organizatorja g. Gerharda Liepuscicha, našega dobrega prijatelja tako Mengšanov, kot Slovencev in slovenske glasbe.


Mengšani v Beljaku
Mengšani v Beljaku
Deli:

Tokrat nas je bilo kar lepo število, ki so ga sestavljali harmonikarji Kluba Stopar, orgličar Marjan Urbanija iz KD Mihaelov sejem, člani Mladinske folklorne skupine Svoboda Mengeš z muzikanti in seveda člani in članice Turističnega društva Mengeš.

Prijazen in urejen sprejem je že v navadi pri naših gostiteljih. Kulturni program smo začeli kot prvi predstavniki občin, ki so letos sodelovali na Slovenskem dnevu. To so bili poleg nas še občine Bled, Kranj, Globasnica in Tolmin. Slavnostni sprejem je že tradicionalno ob 11. uri na glavnem trgu, kjer nas pozdravijo domačini, tokrat z podžupanom Guntherjem Albelom na čelu. Mengeško občino je zastopal svetnik in organizator sodelovanja med Beljakom in Mengšem Jože Vahtar, na odru pa se mu je pridružila tudi predstavnica TD Mengeš v narodni noši Cirila Dermastja.

Glavnino kulturnega programo smo izvedli prav Mengšani, saj smo nastopili kar v sedmih polurnih terminih do poznega popoldneva. Lahko pa zapišem, da so se vsi naši nastopajoči izvrstno odrezali, si prislužili aplavz, zahvalo organizatorjev in  nas že takoj povabili, da se tudi drugo leto udeležimo njihovih 75. sejemskih dnevov.

Turistično društvo Mengeš pa je na sejmu delovalo s predstavitvijo Mengeške kulinarike od flancatov do potice, poleg tega pa so posredovali še turistično prospektno gradivo obiskovalcem sejma. V okviru predstavitve je bil z nami tudi predstavnik podjetja Melodija, ki je postavil na ogled harmonike in drugo glasbeno opremo.

Na koncu lahko zapišem, da so se vsi udeleženci res izvrstno odrezali in tudi bistveno odstopali od drugih. Sedaj smo poznani in prepoznani po teh kvalitetah, predvsem pa smo bili pohvaljeni, ker imamo v društvih toliko mladih vrhunskih in zagnanih glasbenikov, plesalcev in ostalih, ki ponašajo ime Občine Mengeš tudi  brez sramu v tujino.

Pa še na en moment ne smemo pri našem gostovanju pozabiti. S svojo prisotnostjo in kulturo dajemo vspodbudo in moč našim rojakom v Avstriji, da vedo, da niso sami in da vstrajajo za svoje pravice slovenskega naroda v drugi državi.

Tradicionalno pa Slovenski dan zaključi ansambel Alpski kvintet, seveda z Janezom Perom, kateremu se lahko zahvalimo, da lahko zapišemo, da je to tudi ansambel iz Mengša, ki obenem promovira tudi naš kraj, saj nikoli ne zatajijo od kod so!

 

Besedilo: Jože Vahtar
Foto: Miha Požar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TURISTIČNO DRUŠTVO MENGEŠ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
TURISTIČNO DRUŠTVO MENGEŠ
TURISTIČNO DRUŠTVO MENGEŠ
SLOVENSKA CESTA 30
Tel:(01) 723 76 63
Mengšan
Številka: 09-2018
Izšla: 14.09.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.09.2018
Danes ni dogodkov.
19.09.2018 | Šport
POKAL MNZ
21.09.2018 | Kultura
26. SEJEM V MENGŠU
22.09.2018 | Umetnost
SPREHOD OB PŠATI
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Povezava med čustvi in zdravjem
19.09.2018 | Šport
POKAL MNZ
21.09.2018 | Kultura
26. SEJEM V MENGŠU
22.09.2018 | Umetnost
SPREHOD OB PŠATI
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Povezava med čustvi in zdravjem

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo