Logo MojaObčina.si

Mengeš

JUTRI
26°C
17°C
TOR.
30°C
16°C

Delavnica 3D-modeliranja v Društvu AIA – Mladinskem centru Mengeš

V Mengšu smo v sklopu projekta MOBI zaključili našo drugo delavnico oziroma tečaj. Tokrat so se udeleženci učili 3D-modeliranja.

Ker je tovrstna snov kar obsežna, je tečaj potekal v petih srečanjih. 3D-modeliranja smo se učili v programu Onshape, ki je odlična izbira tako za začetnike kot tudi tiste, ki so v 3D-modeliranju že bolj vešči. Program je namreč brezplačen, uporabljamo pa ga lahko tudi na starejših računalnikih. Tečaj 3D-modeliranja je namenjen začetnikom, zato smo začeli z osnovami in se postopoma lotevali zahtevnejše snovi. Osredotočili smo se predvsem na tehnično risanje. Sprva smo po načrtih s podanimi merami oblikovali le posamezne elemente, ob koncu delavnice pa so udeleženci oblikovali lastne izdelke, kot so na primer stoli, hiše itd. Še enkrat pa bi se zahvalili Društvu AIA, ki nam pomaga pri promociji in nam omogoča prostore za izvedbo delavnic. Naše delavnice, tečaje in obogatitvene projekte izvajamo tudi v občinah Domžale, Medvode, Trzin in Vodice. Zato nas spremljajte na naši spletni strani mobi.404.si ter nam sledite na družbenih omrežjih Facebook in Instagram: @projektmobi in se nam pridružite na tečajih in delavnicah v letu 2022.

Besedilo in foto: Maja Tušar, vodja mobilne delavnice

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi