Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
6°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Kako uspešni smo bili v tem letu -inventura ......


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
23.12.2015      21:41
A A

Kako uspešni smo bili v tem letu -inventura programa SVITDeli:

Mesec december je čas, ko pregledamo poslovanje preko celega leta, se pravi, da naredimo inventuro.  V Grand hotelu Union so se tako na svojem letnem srečanju zbrali tudi tisti, ki jim je mar za zdravje drugih in se v dopoldanskem času izpopolnjevali svoje znanje na področju zdravljenja raka na debelem črevesju, popoldne pa se družili v prijetni družbi ambasadorjev programa SVIT. Popoldanski program je v svojem značilnem slogu povezoval  Boštjan Gorenc - Pižama, ki je na zabaven način razložil težave tam zadaj  mnogih ljudi. V kulturnem delu srečanja so nastopili, godalni orkester Glasbene šole Moste Polje pod vodstvom Ksenija Trotovšek Brlek,  plesalke baletne šole Saša in pevke glasbene šole Moste Polje. V nagovoru vodje programa SVIT Jožice Maučec Zakotnik smo prisluhnili spodbudnim besedam o vse večjemu odzivu na poslano pošto in testiranje, a še vedno premajhnem številu  glede na število obolelih.  Mojca Gobec, generalna direktorica direktorata za javno zdravje je pohvalila delo v programu SVIT predvsem tistih, ki se trudijo da bi bilo naše zdravje na višjem nivoju. Akademik dr. Boštjan Žekš, predsednikov svetovalec za področja visokega šolstva, znanosti in tehnologije je omenil, da se trudi pripeljati na srečanje tudi predsednika države, vendar mu ga do sedaj še ni uspelo pripeljati, upa pa, da mu bo v prihodnjem letu to uspelo. V tem letu so za svoj trud na področju ozaveščanja o raku na debelem črevesju prijeli zahvale  Mateja Rebernak, Vladimira Tomšič. Mojca Vidmar, Nuša Leskovar, Cvetka Lorger Rekić. Marija Hanželj, Klavdija Božič, Marjan Petek, asist. Samo Plut, Občina Krško, Alenka Dovč, Mihaela Törnar, Teodora Petraš, Nataša Obradovič in Zdravko Tošović. Zaradi njihovega dela se je odstotek odkritih predrakavih stanj na debelem črevesju povečal in mnogim so s tem prihranili ne le težave ampak tudi pota in skrbi. V letu, ki mineva so postali ambasadorji  programa SVIT  Samo Podgornik, Drago Juteršek, Valerija Rotal in Helena Rojko. Drago Juteršek predvsem po zaslugi dveh uredništev in sicer Domžalskih novic in Rokovnjača, saj se uredniki  zavedajo kako pomembno je zdravje in kako trdovratno je zdravljenje raka . Čeprav ni naš je pa vseeno poučen  pregovor , ki  pravi : Bolje sprečit nego lečit.  Priznanje programa SVIT je prejela Marklena Fojs.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo