Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 6h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Župnijski upravitelj Jožef Lap zaključil ......


VERSKE

| |
06.08.2016      22:48
A A

Župnijski upravitelj Jožef Lap zaključil svoje poslanstvo na BrduDeli:

Se je začelo šušljati, da na Brdo pride nov župnik, najprej ta, nato oni in na koncu tretji, a do 31. julija je župnijo še vedno vodil župnijski upravitelj Jožef Lap. Vskočil je namreč namesto prejšnjega župnika in tako obe župniji vodil do imenovanja novega župnika. Pri nedeljski jutranji sveti maši sta se mu v imenu vseh župljanov za njegovo delo v Gospodovem vinogradu zahvalila Matevž Kink in Petra Avbelj. Z besedami :" Spoštovani g. Lap, stolni prošt in prelat! Danes se poslavljate z Brda kot naš župnijski upravitelj, zato se vam v imenu vseh župljanov Brdske fare zahvaljujem za vaše požrtvovalno delo, ter za pogum in smelost, ko ste pred sedmimi meseci, tako rekoč iz danes na jutri prevzeli upraviteljstvo nad našo župnijo. Pa vendar se je hitro pokazalo, da vam ni vseeno za nas. Z vso odločnostjo ste poprijeli za pastoralno delo, mi farani in župnijski sodelavci pa smo vse skupaj doživljali kot nekaj mesečni misijon...hvala vam za to bogato izkušnjo. V bodoče vam želimo še veliko zdravja, pri na daljnem delu pa obilo življenjske energije in Božjega blagoslova." so se  poslovili od župnijskega upravitelja, ki je sicer imel še eno sveto mašo ta dan v župniji in je nato odšel proti zeleni Ljubljani. V ponedeljek 1. avgusta je namreč v župniji že nastopil službo župnika novi župnik Pavle Okoliš, ki bo umeščen na mesto župnika v nedeljo 14. avgusta tega leta v župnijski cerkvi Marijinega Vnebovzetja na Brdu.  

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo