Logo MojaObčina.si

Lukovica

DANES
15°C
-2°C
JUTRI
15°C
-2°C
Deli
5454

Zakonski jubilanti v cerkvi svetega Tomaža v Krašnji

Na šesto velikonočno nedeljo tudi nedeljo, turizma so se v cerkvi svetega Tomaža v Krašnji tokrat že drugič zbrali zakonski jubilanti, ki so, ali še bodo letos obhajali okrogli jubilej. Nekateri praznujete pet, deset , petnajst in več let skupnega življenja, ki vam ga je podaril Bog. Še več let in obletnic boste lahko praznovali, če se boste ljubili med seboj, kajti  potem boste z lahkoto  preskočili še takšne ovire. Kajti apostol Pavel v zvezi  ljubeznijo našteva;  ljubezen je potrpežljiva, je dobrotljiva, ni nevoščljiva, ljubezen se ne ponaša, se ne napihuje,  ni brezobzirna, ne išče svojega,se ne da razdražiti, ne misli hudega, se ne veseli krivice, veseli pa se resnice, ljubezen vse prenaša, vse veruje, vse upa, vse prestane, ljubezen nikoli ne mine. Leta, ki so za vami so prinesla veliko veselja, zadovoljstva sreče, a ni šlo brez razočaranj nesporazumov in upam, da  brez neviht. Ustvarila sta si svoj dom in rasla v medsebojni ljubezni in v ljubezni do svojih otrok. Potrebno je , da imate dom, ne samo hišo. Dom, ki ga je treba vedno graditi in izpopolnjevati, kakor je treba nenehno oblikovati svoje medsebojne prijateljske odnose. Gradnja hiše, ali doma je predpodoba za skupno medsebojno zakonsko življenje. Arhitekti dobro vedo, da hiša, ki je postavljena na dobrih temeljih ostane ob potresu, povodnji in drugih ujmah. In kaj je v zakonu tisti temelj na katerem gradite, temelj skupnega zakona? Kristus je tisti , ki je dejal, da je vogelni kamen  torej osnovni kamen vsake zgradbe in, če  je  v hiši potem se nam ni treba bati za zakon. Te besede je zakonskim jubilantom  med sveto mašo namenil domači župnik Anton Potokar . Nagovoru je sledila ponovitev zakonskih zaobljub in blagoslov zakoncev. Kot se za poročno sveto mašo spodobi, so jubilanti v cerkev prišli med igranjem poročne koračnice in tudi med sveto mašo je bilo slišati ubrano petje in igranje z kora. Kajti poleg branja beril, ki so jih tokrat prebrali kar jubilanti so svoje k praznovanju dodali še  pevci mešanega pevskega zbora pod vodstvom Jelice Zupan. Po končani sveti maši so se zakonski jubilanti skupaj z sorodniki napotili še v župnišče, kjer jih je čakala bogato obložena miza. Kako drugače, saj je bila poroka, naj si bo pet, deset,  petnajst, ali več let stara. V spomin na skupno obhajanje zakonskega jubileja so prejeli knjigo, ki jih je napisal  Božo Rustja in z posvetilom predal domači župnik Anton Potokar. Tudi za tokratno  prijetno druženje zakonskih jubilantov so poskrbeli člani ŽPS  in domače gospodinje za kar se jim je župnik še posebej zahvalil.      

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!