Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.09.2018

pretežno jasno
Danes bo povečini sončno, zjutraj bo po nekaterih kotlinah in dolinah megla. Popoldne v hribovitem svetu ni povsem izključena kakšna kratkotrajna ploha ali nevihta. V Vipavski dolini in na Krasu bo prehodno pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 28, na Primorskem do 30 °C.
15°C | 27°C
petek, 19.09.2018
15°C | 28°C
sobota, 21.09.2018
14°C | 30°C
nedelja, 22.09.2018
15°C | 20°C
ponedeljek, 23.09.2018
13°C | 21°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
27°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Zahvalna nedelja v župniji sv. Tomaža v ......


VERSKE

| |
10.11.2016      15:20
A A

Zahvalna nedelja v župniji sv. Tomaža v KrašnjiDeli:

Zahvalno nedeljo v Cerkvi na Slovenskem vsako leto obhajamo na nedeljo po prazniku vseh svetih, letos torej v nedeljo 6. novembra. Kako pomembna je zahvala so vedela že starodavna ljudstva, ki so v znamenje zahvale in prošnje za blagoslov darovala ječmenove snope, poljedelska ljudstva so darovala enoletno jagnje. Kasneje je  zahvala dobila bogoslužni in odrešenjski pomen in tako je dan hvaležnosti in zahvaljevanja, vendar ne le za letino in pridelke, ki jih je dala narava, ampak tudi za druge darove, npr. za spoznanje, svobodo, dobroto, dom, čas, vero. Kristjani se zahvaljujemo  Bogu Očetu za vse, kar nam je podarjeno in sicer pri sveti maši, ki je prošnja in zahvala ob enem, zato je praznovanje zahvalne nedelje povezano z bogoslužnim obredom. In tokrat so se na zahvalno nedeljo še posebno za svoje talente zahvalili tudi pevci, tako starejši kakor mlajši, ki so na zahvalno nedeljo prvič zapeli z kora. Čeprav je v uvodu domači župnik Anton Potokar spregovoril o tednu, ko smo se posebej spominjali naših bratov in sester , ki so že končali tek svojega zemeljskega življenja. Na koncu je svoje misli strnil z besedami zahvale Bogu, ne samo za materialne dobrine, za vse milosti, ki smo jih v preteklem letu prejeli,  za vse talente, za vse darove, ki nam jih Bog daje. Predvsem za zdravje , da lahko delamo, kajti koliko jih je , ki tega nimajo več. Zato potegnimo svetilko izpod mernika in z vso silo oznanjajmo to resnico, ki nam jo Kristus osvetljuje o večnem življenju. Pri sveti maši so mladi sodelovali, ne samo z petjem, ampak tudi z prinašanjem darov. In, če sta na zahvalno nedeljo kruh in vino stalnica, so  tokrat pred oltarjem našli svoje mesto poleg Svetega pisma in rožnega venca še šolska torba, hula hop obroč, žoga, šopek rož  in veliko zahval mladih, predvsem za starše in stare starše, učitelje in katehete..... Zahvalno pesem so skupno zapeli mešani pevski zbor in otroški pevski zbor. Ob koncu svete maše  je župnik spregovoril besede zahvalile še vsem dobrotnikom, čistilcem, krasilcem, pevcem, zborovodjem in organistom, ter vsem tistim, ki z molitvijo spremljajo in podpirajo delo v župniji Krašnja.      

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo