Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.11.2017

delno oblačno
Danes bo pretežno jasno, zjutraj in dopoldne bo ponekod po nižinah vztrajala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 12 °C.
-1°C | 9°C
torek, 21.11.2017
0°C | 10°C
sreda, 22.11.2017
5°C | 12°C
četrtek, 23.11.2017
5°C | 12°C
petek, 24.11.2017
7°C | 11°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.11.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
9°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Usposabljanje članov ŽPS


VERSKE

| |
13.11.2014      22:45
A A

Usposabljanje članov ŽPS


Kako svetovati, delati, izboljševati, pomagati pri utripu župnije je želja vseh članov ŽPS in temu so namenjena tudi izobraževanja. Tako smo se tokrat člani ŽPS iz I. in III. arhidiakonata ljubljanske nadškofije zbrali na rednem usposabljanju v Zavodu sv. Stanislava v Ljubljani.


Deli:

Družbo župniku Antonu Potokarju in članom drugih ŽPS  je tokrat delala še številčna ekipa ŽPS iz Brda. V pozdravnem govoru nam je Igor Dolinšek zaželel kreativno delo in se obenem  spomnil še vseh tistih, ki zaradi neurij niso mogli priti pa bi radi prišli. Tokrat nas je pozdravi tudi p. Stane Zore, ki je v nagovoru dejal, da se mnogi sprašujejo kako ga imenovati ,ali pater,ali nadškof pa je pripomnil, da ni važno kako, važno je, da je z dobrim namenom. Obenem je člane ŽPS spomnil, da je treba iti na "periferijo", na obrobje, tam kakor duhovnik ne pride. Kar nekaj primerov nam je natresel tudi tega o muhi, ki pravi, da muha bolj moti slona, kakor slon muho. Zaželel nam je uspešno delo tako na izobraževanju kakor v župnijah. Po predavanju mag. Romana Starca o medsebojnem dopolnjevanju poklicanosti duhovnika in laikov smo imeli še duhovni pregled prehojene naše življenjske poti. Po okrepčilu smo se podali na delo po skupinah in reševali posamezne primere razmer v župnijah. Težave, ki so nastale v župnijah smo z dialogom ter skupnimi močmi poskušali rešiti, nekatere bolj, druge manj uspešno. Uspelo nam je narediti še  povzetek naših skupnih ugotovitev in že smo se zbrali, da bi slišali tako svoje kakor ugotovitve drugih skupi. Kar nekaj dobrih in konstruktivnih predlogov je padlo na podana zastavljena vprašanja.  Mnogi od nas niso še bili v zavodih sv. Stanislava in ker se je v zadnjem času tam na veliko gradilo je še kako prav prišla razlaga dr. Romana Globokarja, direktorja Zavoda sv. Stanislava, ki nam je  predstavil vse novosti . Po krajšem pregledu zgodovine smo se napotili še na ogled starih in novih prostorov. Sledilo je kosilo med katerim smo  imeli čas poklepetati tud z člani ŽPS iz drugih župnij in se nato odpravili proti domu. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 08
Izšla: 19.10.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.11.2017
Danes ni dogodkov.
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo