Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.07.2018

pretežno oblačno
Zvečer in v prvem delu noči se bodo še pojavljale krajevne plohe in nevihte, nekatere bodo lahko močnejše. V drugi polovici noči se bo vreme prehodno umirilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 26°C
ponedeljek, 21.07.2018
18°C | 29°C
torek, 23.07.2018
17°C | 29°C
sreda, 24.07.2018
16°C | 29°C
četrtek, 25.07.2018
16°C | 30°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 18h
Do sredine noči na nedeljo bodo možna krajevna neurja.
17°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Upokojeni ljubljanski nadškof msgr. mag. ......


VERSKE

| |
04.06.2018      14:57
A A

Upokojeni ljubljanski nadškof msgr. mag. Alojz Uran na obisku v KrašnjiDeli:

V sredo 30. maja so se birmanci, njihovi starši, botri in ostali navzoči v cerkvi svetega Tomaža v Krašnji srečali z letošnjim birmovalcem upokojenim ljubljanskim nadškofom msgr. mag. Alojzom Uranom. V navadi je, da birmovalec pred birmo preveri znanje kandidatov za  sprejem svetega duha, a tokrat jih je že na začetku, takoj po uvodnem pozdravu , ko mu je bila izrečena dobrodošlica potolažil. Dejal je, da on ve, da vse vedo, ampak, da je spraševanje potrebno, da starši in botri malce osvežijo svoje versko znanje.  Sicer je dejal, da se tudi on od birmancev vedno nauči kaj novega, kakor je odgovor na vprašanje kako je Bog ustvaril vse. In odgovor ene od birmank na neki župniji je bil  z ljubeznijo in slednjega je izkoristila tudi ena izmed birmank, ko je  morala odgovoriti na isto vprašanje in  tako prejela pohvalo, da je dobro poslušala, kar je prej govoril. Sicer je spregovoril še o darilih birmancem in birmankam, predvsem o  motorjih, za katere je kar nekajkrat poudaril, da je potrebno pri tem vzeti pamet v roke in čelado na glavo. Sicer so naši birmanci in birmanke dobro odgovarjali,  od začetka malce plaho, a nato korajžno in na glas, da je bil še domači župnik Anton Potokar ponosen na njih. Čeprav ne prav številčno so se  predstavili  še vsi razredi veroučne šole in tako je birmovalec dobil vpogled na bodoče rodove birmancev. Po sveti maši se je zadržal še v prijetnem klepetu, tako v cerkvi kakor  pred župniščem z  farani, ki so bili pri srečanju in sveti maši in vsak je od njega dobil podobico z  drobno mislijo v spomin na srečanje v Krašnji.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo