Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno, predvsem v Prekmurju bo še možna jutranja megla. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
8°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
11°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Umestitev novega župnika v službo na obe ......


VERSKE

| |
26.08.2015      21:47
A A

Umestitev novega župnika v službo na obe župniji


Od prvega avgusta vodi župniji Brdo in Zlato Polje novi župnik Vladimir Jaksetič , ki je k nam prišel iz župnije Velike Lašče, sicer pa je rodom iz Moravč.


Deli:

Pozdravni nagovor mu je tokrat izrekel kar eden izmed obeh farnih ključarjev in mu zaželel iskreno dobrodošlico v imenu župnijskega občestva. Z željo, da bi svoje duhovniško poslanstvo oznanjevanja , vodenja in posvečevanja z veseljem in živo vero potrjevali in, da bi radi darovali svete skrivnosti , za nas molili in nas imeli radi, ter gradili živo župnijsko občestvo.  Besede pozdrava so bile namenjene tudi posvečevalcu generalnemu vikarju, arhidiakonu dr. Francetu Šuštarju. Ki je v obredu umestitve poudaril, da smo se z veseljem  danes zbrali k temu, za vašo župnijo tako pomembnemu slavju. V imenu našega nadškofa in z njegovim pooblastilom bom umestil vašega novega župnika I. v njegovo novo službo. V imenu nadškofa pozdravljam vse farane, posebno pa še novega župnika. Vaš novi župnik je dobil odlok našega nadškofa, s katerim ga postavlja za rednega dušnega pastirja in župnika vaši župniji. Ta odlok vam bom sedaj prebral. Po prebranem odloku je sledila molitev k Svetemu duhu nato pa mu je izročil župnijo v posest. Obenem  mu je  Izročil tudi  skrb za zveličanje ljudi v župniji in mu ob tem skupno z vsemi navzočimi zaželel Božje milosti in blagoslova. Bog naj Ti podeli vse potrebne darove Svetega Duha, zdravja in moči, da boš mogel z veselim srcem služiti temu ljudstvu. Novi župnik se je zahvalil za izkazano zaupanje in tako prevzel najprej župnijo Brdo, nato  še župnijo Zlato polje.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo