Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Sveti Miklavž obiskal tudi Lukovico


VERSKE

| |
10.12.2013      19:44
A A

Sveti Miklavž obiskal tudi Lukovico


Prvi izmed dobrih mož v decembru sveti Miklavž ima bogato zgodovino, tako po času obiskovanj kakor po svojih dobrih delih. Sveti Miklavž je obdaroval že naše dedke in babice in še prej njihove dedke in babice. Seveda pa se je spremenila vsebina daril. Če so bili včasih zadovoljni že s krhlji suhega sadja in pomarančami so sedaj želje naših otrok in darila zelo drugačna.


Deli:

Čeprav je v preteklem letu sv. Miklavž  nekaj zmajeval z glavo, še bolj pa sveti Anton, da je v knjigi vse preveč črnih pik, sta letos vseeno  tudi prišla v naše kraje. Kaj se dogaja v marsikateri hiši na Miklavžev  ali kak večer prej so nam na v kratki igrici na odru kulturnega doma Janka Kersnika  pokazali mladi igralci. Prav zanimivo je bilo  primerjati dogajanje z razmerami doma, Ja zelo podobno se godi doma. Še sreča , da ne povsod. Pa je prišel tudi tokrat sveti Miklavž skupaj z zlobnim parkeljem , ki pa ga je sv. Miklavž že  pred dvorano dobro poučil, da ja ne bo počel neumnosti, da ne bo takšen kakor Martin in Nataša iz igrice.  S knjigo dobrih del je prisopihal še sveti Anton pred njim pa sta prišla dva angelčka, ki smo ju opazili že med igro, ko sta pokukala v  sobo Martina in Nataše in se zgrozila nad njunim pismom. In je sveti Miklavž poklical k sebi otroke najprej  drugega razreda in župnika Andreja, da so povedali kaj so se pri verouku naučili.  Tudi otroci prvega razreda so zapeli in navdušili, bolj tiste na odru, kakor  tiste v dvorani, saj so v dvorani vsi že nestrpno čakali, da pridejo na vrsto in prevzamejo darilo. Potem so bili na vrsti vsi ostali žal po  sistemu kdo bo prej in kdo  bo šel prej domov. Tisto pravo domačnost in potrpljenje pa že tako nekaj let sv. Miklavž zelo pogreša . Dvorana je po nekaj minutah  prazna in sv. Miklavž lahko pomaha v slovo le še redkim , ki si vzamejo čas in počakajo do konca, do njegovega odhoda. Tudi letošnji obisk sv. Miklavža  je ob pomoči Občine Lukovica,  Krajevnih skupnosti in mnogih drugih dobrotnikov pripravila župnijska Karitas Brdo -Zlato polje. Zborček je za nastop  pripravila Petra Avbelj, igralce pa Marija Juteršek.      
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo