Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.11.2017

pretežno oblačno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo, zjutraj in dopoldne bo po nižinah tudi nekaj megle ali nizke oblačnosti. Sredi dneva in popoldne bodo nastale posamezne kratkotrajne plohe. Zvečer bo ponekod zapihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 8, na Primorskem do 13 °C.
2°C | 5°C
ponedeljek, 20.11.2017
-1°C | 8°C
torek, 21.11.2017
1°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
6°C | 13°C
četrtek, 23.11.2017
6°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 19.11.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
5°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Sveti Florjan - zavetnik gasilcev


VERSKE

| |
07.05.2014      22:38
A A

Sveti Florjan - zavetnik gasilcev


Kako hitro smo pozabili na dni, ko smo bili brez elektrike, telefona in kar je še huje mnogi tudi brez cestne povezave. Letošnja zima je pokazala moč v vsej svoji veličini in nam dala vedeti, da smo še kako nemočni in ranljivi.


Deli:

In v vsej tej nemoči in ranljivosti smo bili deležni pomoči gasilcev, ki so sicer imeli doma verjetno tudi sami podobne težave kakor mi. V nedeljo 4. maja  smo se tako pri sveti maši najprej zahvalili Bogu, da jih je obvaroval nesreč in vsega hudega in nato še  gasilcem za njihovo nesebično pomoč, kadarkoli je potrebno. V nedeljo je namreč godoval zavetnik gasilcev  sv. Florjan, ki se mu gasilci priporočajo in zahvalijo vsako leto  v cerkvi sv. Luka v sp. Praprečah. Zahvalo za njihovo delo je izrekel najprej domači župnik Andrej Svete, nato pa je v nagovoru o zavetniku gasilcev in njihovem delu spregovoril tudi mašnik Jaka Barle-lazarist. Po končani sveti maši je domači župnik še blagoslovil novo vozilo za prevoz oseb in opreme, ki bo gasilcem pri njihovem delu v veliko pomoč. Z željo po številnih srečno prevoženih kilometrih in z tistim starim pozdravom Bogu v čast-narodu v korist," Na pomoč". 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 08
Izšla: 19.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo