Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

delno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, zjutraj se bo dež od vzhoda razširil nad osrednji del države, vmes bo tudi kakšna nevihta. Na zahodu bo ostalo večinoma suho. Zjutraj bo zapihal veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, ob morju okoli 19 °C.
17°C | 30°C
torek, 22.07.2018
17°C | 26°C
sreda, 24.07.2018
16°C | 29°C
četrtek, 25.07.2018
17°C | 30°C
petek, 26.07.2018
18°C | 29°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
30°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Srečanje starejših in bolnih v župniji sv. ......


VERSKE

| |
21.09.2017      15:29
A A

Srečanje starejših in bolnih v župniji sv. Tomaža v KrašnjiDeli:

Na nedeljo svetniških kandidatov so se v cerkvi svetega Tomaža v Krašnji pri drugi sveti maši poleg ostalih vernikov zbrali še starejši in bolni. Odzvali so se  povabilu ŽPS , da bi skupaj z ostalim občestvom obhajali sveto mašo v zahvalo za dneve, ki jih preživljajo na jesen življenja. Čeravno niso vedno najlepši vsaj kar se zdravja tiče so lepi, saj  jih obkrožajo sorodniki in znanci in ne na zadnje se enkrat letno zberejo  najprej pri daritvenem oltarju in nato še v župnišču pri pogostitvi in sproščenem pogovoru. Tokrat je sveto mašo ob somaševanju domačega župnika Antona Potokarja daroval  Marko Košnik SDB iz Rakovnika. V svojem nagovoru se je najprej dotaknil vremena in dejal, da kar se je začela šola je slabo vreme. Le zakaj?  Potem je namenil kar nekaj besed bolnim in starejšim z mislimi na svojega očeta, ki zaradi starosti ne more več hoditi v cerkev, kar ga sila žalosti. In nato te izkušnje, ki jih prejema v svoji družini prenesel zbranim. Kajti mnogi starejši in bolni vedo kako je, ko si odmaknjen od občestva, ko nimaš več možnosti pogovora z Bogom, a se ob tem zavedaš, da je molitev tista, ki te ohranja. Kajti človek je duhovno bitje in Jezus želi biti med nami prisoten , a ne le med nami temveč z vsakim izmed nas. Berilo in evangelij nam tokrat govorita o človeku, ki ne zna odpuščati in takšen lahko zboli tako, ali drugače. Zato Jezus odgovarja , da je treba odpustiti ne sedem krat , ampak sedemdesetkrat sedemkrat torej vedno.  Kajti pri sveti maši spoznam, da sem neskončno vreden in ljubljen od Boga, zato bom podoben nebeškemu očetu, ki vedno odpušča. Med nagovorom je ponovil znan stavek papeža Frančiška mladim: Spravite se iz svojega kavča, kajti mladi so brez volje z velikimi notranjimi psihičnimi problemi veliko bolj kot starejši in bolni je še poudaril. Med sveto mašo so starejši in bolni prijeli še bolniško maziljenje in  po sveti maši  bili deležni še okrepčila v župnišču. Na koncu svete maše se je župnik Anton Potokar zahvalil članom ŽPS za pripravo srečanja in gospodinjam za pogostitev. In, da so se na druženju res lepo imeli so poskrbeli še cerkveni pevci , ki so peli že med svet omašo v župnišču so jim zapeli  še kakšno domačo, da je bil ovzdušje še bolj veselo.  Kakor je že v navadi so tudi tokrat prejeli za spomin na srečanje knjižico in sicer kakor je dejal župnik letos ob 100. obletnici prikazovanj v Fatimi eno izmed del, ki govori o prikazovanjih , da boste kaj lepega prebrali je še dejal. Sicer je vsakemu posebej v knjižico napisal še posvetilo, ki je skupaj z knjižico lep spomin na srečanje, vsaj do prihodnjega srečanja.           
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo