Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem ter deloma na Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno, jutranja megla se bo ponekod zadržala še dopoldne. Proti poldnevu bo začel pihati jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Slomškovo bralno priznanje


DRUŠTVA, VERSKE

| |
08.10.2013      20:57
A A

Slomškovo bralno priznanje


Kar malo preroški je bil Anton Martin Slomšek v svojih letih, saj se marsikatera njegova takrat zapisana misel takrat lahko uporablja še danes. Slomšek je mlade in odrasle svojega časa vabil k branju z besedami: »Le kaj pametnega si izvolite v branje, da ne boste časa in denarjev izgubljali, si pošteno srce in pamet kalili. Berite in kar ste brali, dobro preudarite!« Te besede velja upoštevati tudi danes, saj se ob poplavi knjig, revij in elektronskih medijev vse težje odločimo vzeti v roke dobro knjigo.


Deli:

Le dan za tem, ko so svoje prvo letošnje srečanje s pogovorom o vsebini knjige Boža Rustje "Zgodbe za srečo v družini" začeli  člani Slomškovega bralnega kluba odraslih, so v deseto leto branja vstopili mladi bralci in animatorji za Slomškovo bralno priznanje na Brdu. Uvodno srečanje je vedno zanimivo, saj animatorji za uvod v novo bralno leto pripravijo vedno kaj posebnega. Tokrat so v svojo družbo  povabili upokojeno učiteljico matematike in akademsko slikarko Anko Hribar Košmerl. Najprej nam je o njeni življenjski poti spregovoril Anton Meden, ki je na zanimiv način predstavil njeno pot od številk k čopičem in barvam. In vendar poleg slikanja najde čas še za veliko drugih  hobijev. Tako ilustrira knjige, piše pesmi......Njen največji oziroma bolj zahteven projekt  je bil naslikati portret Antona  Martina Slomška. Da bi bila slika čim bolj izvirna in popolna  je namreč do potankosti proučila njegov življenjepis. Na uvodnem srečanju pa smo spoznavali tudi nove knjige. Zelo zanimivo knjigo avtorice Slavi Selan Trkman z naslovom  Ljubezen je .... sta nam predstavila  Jerica Bukor  dekliško izvedbo knjige, Janez Meden pa fantovsko. In Janez pravi, da mora to knjigo prebrati vsak fant pri SBP. " Čas, ki ga porabite za branje knjig ni stran vržen čas, saj se iz knjig lahko marsikaj naučimo" je v svojem nagovoru tokrat poudaril župnik Andrej Svete.  Poleg vseh novosti smo na tokratnem srečanju  med drugim tudi izvedeli, da bo letošnje jubilejno deseto leto SBP res nekaj posebnega tako za bralce in vse ostale, ki se jim pridružijo na raznih delavnicah in srečanjih.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo