Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
petek, 27.10.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Revija otroških pevskih zborov domžalske ......


VERSKE

| |
03.06.2014      21:31
A A

Revija otroških pevskih zborov domžalske dekanije


Nedeljsko popoldne sedme velikonočne nedelje so tokrat izkoristili, da bi pokazali, kaj vse so naučili preko leta pevci otroških pevskih zborov domžalske dekanije. Tokrat so v cerkvi svetega Martina v Dobu spoznavali preko veznega teksta župnijo Dob in ob tem prepevali različne glasbene sloge.


Deli:
Najprej so se nam predstavili domačini, otroški pevski zbor Mavrica in pod taktirko Tine Grošelj ob spremljavi na kitari Teje Prašnikar in Žiga Pogačarja zapeli  Samuel in Svet postal bi lep. Zborček Zvončki iz župnije Vir so nam prepevali Ves dan, vso noč, no ne ravno toliko časa,saj so zapeli še  Vstani in steci skupaj z zborovodji Martinom Jerebom in Ano Pirnat ob spremljavi Boštjana Pohlina. Mi smo mladi veseli kristjani in Zvonovi pojejo so nam zapeli domžalski Sončni žarki z zborovodkinjo Lili Sever in ob spremljavi organistke Nataše Ban, violinistk Špele Sever in Anamarije Berdajs in flavtistke Ajde Kričaj. Mengeški Angelčki so nam zapeli Hvala, Marija in Pesem vesela na kitaro jih je spremljal Matevž Bolta  za klavirjem pa je bila kar njihova zborovodkinja Urška Bolta. Sestra Mirjam Ferčak zna navdušiti mlade za petje in igranje na inštrumente in tako so Ihanske zvončke letos na inštrumentih spremljali mladi iz Ihana. Skupaj so nam zapeli in zaigrali O, Marija Mati Božja in Ti si moja Gospa.  Zbor Veseli kristjani iz Domžal je bil med številčnejšimi zbori in je obenem imel visok starostni razpon pevcev, kar mu je dajalo še poseben čar. Vodi ga Natalija Podjavoršek na klaviature ga spremlja Nataša Banko, na kitare Ana Hočevar, Rebeka Strehar in Jona Kos, na violino Marjeta Banko in flavto Katarina Banko. Zapeli in zaigrali so nam Veseli človek se in Naj iz srca. Andreja Jeretina je s seboj iz Jarš pripeljala poleg zborčka še flavtistko Amalijo Cotman, bas kitarista Gašperja Pirca in klaviaturistko Greto Pflaum. Skupaj so zaigrali in zapeli Si solza v očeh in Njega nosila si. Kot zadnji so se predstavili pevci iz župnije Brdo, ki so ob spremljavi na kitaro zborovodkinje Petre Avbelj zapeli O gospod, studenec vse dobrote  in Hvalnico pojem Bogu. Ob tako pevsko nadarjenem občestvu mladih  ni težko zapeti Frančiškovih litanij.  Po končanem uradnem delu revije se je  druženje nadaljevalo pred cerkvijo z obilnejšo pogostitvijo za mlade pevce in malce manj mlade spremljeval


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo