Logo MojaObčina.si

Lukovica

DANES
2°C
-3°C
JUTRI
2°C
-6°C
Deli
4896

Revija odraslih pevskih zborov dekanije Domžale

Kar enajst pevskih zborov je tokrat zapelo v cerkvi svetega Martina v Moravčah na reviji, ki ni razkazovanje, ali tekmovanje, ampak predvsem srečanje, je priložnost za učenje, za obogatitev, za sproščeno druženje ob pesmi in med seboj. Saj lahko zapojejo  brez svete resnosti, ki jo v izvajanju cerkvene glasbe zahtevajo obredi in liturgična slavja zakramentov, kajti takrat morajo slediti dokaj natančnim in uniformiranim liturgičnim navodilom. Na revijalnem nastopu se lahko veliko bolj posvetijo izvajanju skladb, pevski tehniki, morda pripravijo tudi kakšno novost. Namen revije je v veliki meri medsebojno srečanje in na nek način tudi druženje z avtorji skladb. Letos so izbrali skladatelje, katerih jubileje smo obhajali v letu 2017. Med njih zagotovo sodi  duhovnik Alojzij Mav, p. Angelik Hirbar Ignacij Hladnik,  Matija Tomc, Stanko Premrl p. Hugolin Sattner in Fran Mlinar-Cigale. Tako smo prisluhnili zborom iz župnij Radomlje, Peč, Domžal, Vira, Jarš, Doba, Brda, Trzina, Mengša in dvema  zboroma in župnije sv. Martina iz Moravč. Mešani pevski zbor iz župnije Brdo  je zapel pesem Stanka Premrla: Glejmo danes, o kristjani, solo Špela Kink in Alojzija Mava: Mati moja, venec pletem (Elizabeta Kremžar), solistka Bernarda Pavlič Serša.  Na orgle jih je spremljal organist Lojze Pezdirc, zborovodja je bil  Matevž Kink. Na koncu so zbori tokrat zaradi prostorske stiske so peli kar v klopeh zapeli pod taktirko Tomaža Pirnata in ob spremljavi Dominika Štefana na orgle še  Alojzija Mava Pozdravljena, zemlje ti blagoslov, s katero se je skladatelj 1922 prvič predstavil javnosti  in nato Komu srce naj dam, p. Hugolina Stattnerja in  Alojza Mihelčiča Kristus mora kraljevati.  Le spremna beseda iz ust  Alojza Štefana je tokrat nas je tokrat vodila od zbora do zbora, a na koncu je zbrane pevke in pevce, organiste in organistke, ter zborovodje in zborovodkinje nagovoril še dekanijski animator za cerkveno petje župnik iz Mengša Marko Košir, ki je zbranim čestital ob prazniku svete Cecilije  zavetnice cerkvene glasbe, glasbenikov, izdelovalcev glasbenih instrumentov, pevcev, izdelovalcev orgel in pesnikov in jim izrekel še zahvalo za njihov prispevek k  lepšemu bogoslužju. Sledilo je prijetno druženje in obujanje spominov ob pogostitvi, ki  jo je pripravila  župnija svetega Martina v Moravčah.  

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij