Logo MojaObčina.si

Lukovica

JUTRI
1°C
-1°C
SRE.
-2°C
-3°C
Deli
3377

Pri Mariji Pomagaj na Brezjah

Tokrat je slovensko Marijino narodno svetišče Marija Pomagaj na Brezjah, ki je že stoletje in pol naše glavno romarsko središče sprejelo številne romarje iz dekanije Domžale.  Na 33. navadno nedeljo popoldne smo se namreč odpravili na Brezje romarji iz številnih župnij domžalske dekanije, da bi v imenu celotne nadškofije molili za nove duhovne poklice in stanovitnost poklicanih. A ne le to, tudi za nove redovnike in redovnice, misijonarke in misijonarje in mlade, ki čutijo klic, a se ne odzovejo. Molitveno uro pred sveto mašo je vodil Pavle Okoliš skupaj z dekanijskimi  duhovniki. Slednji je bil glavni mašnik ob somaševanju nekaj sobratov iz dekanije in patra Leopolda Grčarja, ki je imel med sveto mašo nagovor. In ravno on se je na nedeljo , ko poslušamo v evangeliju  po Luku 19,11-27 o talentih spraševal od kod so se vzeli tako dobri pevci, ki svojih talentov niso skrili, ampak jih podarjajo Bogu in drugim. Tokrat so na koru svoje mesto našli otroški, mladinski in mešani pevski zbori župnije Brdo. Še pred tem nam je v nagovoru spregovoril o prvem čudežu na Brezjah ter o veliki potrebi po duhovnikih, kaplani, redovnikih .Ob tem ni pozabil omeniti že stare resnice, ki pravi kakršnega župnika si boste izmolili,  izprosili, iztrpeli, takšnega boste imeli. kajti žetev je velika, delavcev pa malo zato Gospodarja žetve prosite, naj na svojo žetev pošlje delavce.« (Mat. 9:37, 38)  Po končani sveti maši smo se še malo zadržali v baziliki pri Mariji, nato si ogledali še prostore okoli romarskega središča in si za spomin kupili še spominek.  

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij