Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.08.2018

pretežno jasno
Zvečer se bo povsod razjasnilo, ponoči bo precej jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
18°C | 33°C
sreda, 22.08.2018
18°C | 33°C
četrtek, 23.08.2018
18°C | 32°C
petek, 24.08.2018
17°C | 30°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
33°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Pri Mariji Pomagaj na Brezjah


VERSKE

| |
21.11.2017      23:32
A A

Pri Mariji Pomagaj na BrezjahDeli:

Tokrat je slovensko Marijino narodno svetišče Marija Pomagaj na Brezjah, ki je že stoletje in pol naše glavno romarsko središče sprejelo številne romarje iz dekanije Domžale.  Na 33. navadno nedeljo popoldne smo se namreč odpravili na Brezje romarji iz številnih župnij domžalske dekanije, da bi v imenu celotne nadškofije molili za nove duhovne poklice in stanovitnost poklicanih. A ne le to, tudi za nove redovnike in redovnice, misijonarke in misijonarje in mlade, ki čutijo klic, a se ne odzovejo. Molitveno uro pred sveto mašo je vodil Pavle Okoliš skupaj z dekanijskimi  duhovniki. Slednji je bil glavni mašnik ob somaševanju nekaj sobratov iz dekanije in patra Leopolda Grčarja, ki je imel med sveto mašo nagovor. In ravno on se je na nedeljo , ko poslušamo v evangeliju  po Luku 19,11-27 o talentih spraševal od kod so se vzeli tako dobri pevci, ki svojih talentov niso skrili, ampak jih podarjajo Bogu in drugim. Tokrat so na koru svoje mesto našli otroški, mladinski in mešani pevski zbori župnije Brdo. Še pred tem nam je v nagovoru spregovoril o prvem čudežu na Brezjah ter o veliki potrebi po duhovnikih, kaplani, redovnikih .Ob tem ni pozabil omeniti že stare resnice, ki pravi kakršnega župnika si boste izmolili,  izprosili, iztrpeli, takšnega boste imeli. kajti žetev je velika, delavcev pa malo zato Gospodarja žetve prosite, naj na svojo žetev pošlje delavce.« (Mat. 9:37, 38)  Po končani sveti maši smo se še malo zadržali v baziliki pri Mariji, nato si ogledali še prostore okoli romarskega središča in si za spomin kupili še spominek.  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo