Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 6h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Predbožično srečanje starejših


VERSKE

| |
20.12.2013      8:06
A A

Predbožično srečanje starejših


Tretja adventna nedelja, je imenovana tudi nedelja 'Gaudete', nedelja veselja, saj med bogoslužjem večkrat odmeva povabilo k veselju. Zakaj? Ker je Gospod blizu, ker je blizu praznik Odrešenikovega rojstva. Krščansko sporočilo se imenuje 'evangelij', torej 'dobra novica', oznanilo veselja za vse ljudstvo. Cerkev ni zavetišče žalostnih ljudi. Cerkev je hiša veselja! Tisti, ki so žalostni v njej najdejo veselje.


Deli:

In vesel je bil tudi tokratni  uvod v sobotno sveto mašo na letošnjem predbožičnem srečanju za starejše, ki so ga popestrile članice in člana skupine Rožmarinke iz župnije Dob. Prepevanje se je slišalo celo na cesto in pevske vaje, ki so jih imele s starejšimi, so kar vabile k glasnemu prepevanju vseh prisotnih. Pri sveti maši, ki jo je daroval Ivan Povšnar in pri kateri je v nagovoru poudaril pomen Jezusove bližine, pomoči, ljubezni, služenja, opore in zdravila bolnim, so prepevale članice skupine Rožmarin. Skupina je nastala v okviru župnije sv. Martina z namenom  druženje starejših, aktivnega preživljanja časa, zboljševanja zdravja in počutja, učenja novih veščin,
 medgeneracijskega sodelovanja,   vzpostavljanja in ohranjanja humanih medčloveških odnosov ter pomoči in solidarnost med člani skupine in  drugih ljudi,  ohranjanje in posredovanje kulturne dediščine domačega kraja in širšega okolja. Po končani sveti maši in čestitkam za bližajoče praznike , ki sta jih izrekla predstavnica Karitas in domači župnik Andreja Svete, ter mašnik Ivan Povšnar,  so Rožmarinke pripravile manjši koncert in nekaj zabavnih točk, ki so jim starejši z veseljem prisluhnili. In ker je bila ravno sobota pred nedeljo veselja so veselo prepevali tudi med pogostitvijo, ki je tokrat kakor celotno srečanje minila v res veselem vzdušju.

  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo