Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Danes bo precej jasno, dopoldne bo po nekaterih nižinah še nekaj megle ali ostankov oblačnosti. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 31 stopinj C.
17°C | 30°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 32°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Oratorij Brdo 2016


VERSKE

| |
12.07.2016      22:14
A A

Oratorij Brdo 2016Deli:

Le za trenutek se je Brdo odelo v spokojno tišino, nato  je ponovno zazvonil zvonec, tokrat v cerkvi in oznanil začetek letošnjega oratorija z geslom Zdaj gre zares . Tudi tokrat je vreme malce ponagajalo animatorjem, poleg že znane zasedbe so se jim  pridružili še iz župnije Krašnja in so morali uvodno prireditev pripraviti v cerkev, a se je med samo prireditvijo toliko izboljšalo, da so otroci skupaj z animatorji bili lahko tudi zunaj. Sicer sta tokrat dobre želje za lepo vreme izrazila tako župnijski upravitelj Jožef Lap, kakor Janez E. Rus župnik iz Blagovice In med tem, ko so otroci že odkrivali koga bodo spoznavali preko igre na oratoriju, so starši poslušali še zadnja navodila. Ni lahko krotiti 166 otrok in 49 animatorjev posebno, če ti še narava ne stoji ob strani, a letos jim razen prvega dne le ta  ni delala prevelikih težav.   Slovesen zaključek letošnjega oratorija je bila sveta maša, ki jo je daroval p. Lojze Markelj jezuit ob somaševanju župnika iz Blagovice in prisrčnem sodelovanju vseh oratorijcev od najmanjših in vse do animatorjev. Pater Lojze je v svojem nagovoru najprej obujal spomine na dni , ko je bil z birmanci pred leti skupaj na Brdu in ti so sedaj že animatorji. Spomnil se je  tudi obiska Fatimske Marije, nato pa povabil mlade, da so oni pridigali z svojimi izkušnjami z oratorija. Ni  pozabil niti na zahvale, najprej otroci staršem in nato starši otrokom in ob tem poudaril, da ne bomo nikoli dovolj hvaležni svojim staršem. In naj aktivno preživljamo počitnice in dopust in naj tudi med tem časom kaj postorimo tudi doma, saj žulje na rokah lahko vidimo, na zadnjici pa težko. Na koncu svete maša smo preko igre spoznali kaj vse so otroci doživeli v tem tednu Oratorija. Začeli so z  Ostržkom v cirkusu in nam nato prikazali  celoten teden skozi igro posameznih skupin. In to res od začetka, od jutranjega bujenja animatorjev, skritega gosta, izleta v Blagovico,  različnih delavnic in  iger. Ker se je prireditev zelo zavlekla smo imeli vmes še kosilo, ki so ga predstavili predšolčki in tudi vodne igre so dobile svoje mesto na predstavitvi. In če so v petek zaključili razgiban zabavni in poučni teden so tako zadnji dan v soboto zaključili še duhovnega. Ob tem velja omeniti poleg pridnosti otrok in animatorjev tudi pripravljenost staršev in ostalih dobrih ljudi, ki so priskočili na pomoč pri tokratni izvedbi Oratorija na Brdu. S spustom zastave, ki sta ga s skupnimi močmi opravila ravnateljica OŠ Janko Kersnik dr. Anja Podlesnik Fetih in Janez E. Rus župnik iz Blagovice, ki je animatorje presenetil z veliko torto se je tako končal Oratorij Brdo 2016.   

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo