Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
10°C | 13°C
torek, 23.10.2017
7°C | 13°C
sreda, 24.10.2017
4°C | 16°C
četrtek, 25.10.2017
7°C | 13°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
10°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Nedelja svetega Tomaža v Krašnji


VERSKE

| |
12.07.2016      23:34
A A

Nedelja svetega Tomaža v KrašnjiDeli:

Na praznik svetega Tomaža, ko v Krašnji obhajajo žegnanjsko nedeljo, so se farani pripravljali že v soboto, ko so v imenu celotne škofije imeli izpostavljeno Najsvetejše v celodnevno češčenje in nato v nedeljo slovesen zaključek, ko je župnijo obiskal ljubljanski nadškof metropolit pater Stane Zore. Med sveto mašoki jo je daroval skupaj z domačim župnikom Antonom Potokarjem  je zbranim spregovoril na zanimiv način o pomenu, ne samo svetnika Tomaža, ampak vseh svetnikov. Starejši še se spomnijo, da so imeli včasih na občini telefonista, ki je poznal vse in lahko uredil vse na občini, če si ga le poznal. Mi pa imamo toliko telefonistov v nebesih, a jih ne znamo uporabiti. Spregovoril je še o našem življenju o našem oznanjanju krščanstva v delovnem okolju in tam biti eden izmed dvainsedemdesetih oznanjevalcev, ki jih je Jezus poslal po dva in dva. Naj sodelavci čutijo, vedo, da smo kristjani ljudje, ki nosijo Kristusa v srcu in se bodo ob tem spraševali kakšna pa je moja vloga v širjenju Evangelija. Po končani sveti maši se je nadškof srečal še z pevci in člani ŽPS v kapeli in tudi njim spregovoril o pomenu njihovega dela. Ob tem se jim je zahvalil za vse kar dajejo župniji, tako z časom kakor delom. Zagotovo bi lahko vaše talente lahko unovčili z več priznanja in več pohvala kakor dobite tukaj v župniji od ljudi za katere delate. Ljudje smo naravnani tako, da znamo težko pohvaliti drugega, znamo pa povedati kaj ni prav in vsak je  v stanju povedati vsaj deset stvari , ki ga motijo pri sosedu, a težko povemo pet stvari o katerih bi bilo potrebno izreči pohvalo. Prijeten klepet se je tokrat razvil med nadškofom in zbranimi in slednji se je nadaljeval tudi še naprej  v veži župnišča ob pripravljenem "bobu" z obijanjem spominov na mlade čase, na sorodnike in še in še. Kako bi drugače, saj je nadškof doma le en hrib oddaljen od nas.       
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo