Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Predvsem v južni polovici Slovenije bodo občasno možne rahle krajevne padavine. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 18, na Primorskem do 21 °C.
10°C | 17°C
sreda, 17.10.2018
12°C | 19°C
četrtek, 18.10.2018
10°C | 21°C
petek, 19.10.2018
11°C | 21°C
sobota, 20.10.2018
9°C | 21°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Na Brdu po dveh župnijskih upraviteljih ......


VERSKE

| |
21.08.2016      21:33
A A

Na Brdu po dveh župnijskih upraviteljih ponovno župnikDeli:
Obisk škofa v župniji je običajno povezan z katero izmed slovesnosti in tudi v nedeljo 14. avgusta je bilo tako, saj je  ljubljanski pomožni škof msgr. dr. Franc Šuštar prišel umestiti novega župnika v službo po nadškofovem pooblastilu. Po uradnem  delu umestitve je z novim župnikom tudi somaševal.  Del umestitve se je začel najprej z besedami pozdrava kjer je dejal:  Z veseljem smo se danes zbrali k temu, za vašo župnijo tako pomembnemu slavju. V imenu našega nadškofa in z njegovim pooblastilom bom umestil vašega novega župnika Pavla Okoliša v njegovo novo službo. V imenu nadškofa pozdravljam vse farane, posebno pa še novega župnika. Vaš novi župnik je dobil odlok našega nadškofa, s katerim ga postavlja za rednega dušnega pastirja in župnika vaši župniji. Potem je prebral odlok in tudi prošnjo k  Svetemu Duhu, v kateri prosimo, naj da novemu župniku razsvetljenja, moči in pomoči pri odgovorni službi, ki jo nastopa, seveda so po tem sledili še drugi deli obreda, kot je pospremitev do ambona in sedeža. Pri nagovoru med sveto mašo nam je najprej spregovoril o tem, da smo poklicani, da prisluhnemo Božji besedi z odprtimi srci, nato pa o preroku Jeremiji, ki je govoril z namenom, da bi dolgoročno ljudje začeli drugačno življenje. A ga niso  poslušali, temveč so ga vrgli v vodnjak, sami pa živeli kot prej. Ob koncu svete maše se je novi župnik zbranim zahvalil za dobrohotnost in sprejetost že prvi dan, ko je prišel v župnijo. Ko je duhovnikom  povedal kam gre, so mu dejali, da gre med dobre in verne ljudi v kar se je, kakor je dejal že prepričal. Vesel bo, če bodo vsi, ki so do sedaj tvorno sodelovali pri utripu v župniji to poslanstvo vršili še naprej. In zbrane je prosil, da, kakor on moli za njih, naj tudi oni molijo zanj. Ob koncu je sledila še zahvala posvečevalcu, ki jo lahko strnem v en stavek : Hvala za vaš blagoslov, da ste izročili župnika nam, da bomo s skupnim delom  in molitvijo našli pot do nebes. Tudi tokrat so za slovesno petje poskrbeli domači pevci pod taktirko in glasbeno spremljavo na orglah Lojzeta Pezdirca. Slovesno pritrkovanje pa je naznanjalo novo dobo v župniji Brdo. Pozdravni nagovor župniku Pavletu je bil izrečen že ob nastopu službe prvega avgusta.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo