Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo precej jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 31 stopinj C.
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 32°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Medgeneracijsko srečanje na binkoštni praznik ......


VERSKE

| |
27.05.2015      21:53
A A

Medgeneracijsko srečanje na binkoštni praznik na Brdu


Sveti Duh naj bi se, po Lukovem poročilu (Apostolska dela 2,2-13), z ognjem in viharjem spustil na zbrane apostole in jim dal dar govorjenja v različnih jezikih: po tem so govorili tako, da so jih lahko hkrati razumeli govorci različnih jezikov in narečij.


Deli:

In tako kakor so apostoli lahko govorili med seboj in se vsi razumeli, so govorili med seboj tisti, ki so se po sveti maši zadržali pred cerkvijo na druženju. Med sveto maše je zbrane nagovoril Ivan Povšnar, ki je povedal, da  je Carigrajski koncil kot podobo Svetega Duha priznal goloba. Obenem zbranim razložil na preprost način kaj je Sveti duh. dejal je, da reklama za neko naftno družbo na Italijanski televiziji prikazuje kako se je vse pričelo premikati in  gibati po delovanju  nafte in bencina. Reklama je obenem odlična prispodoba tega, kdo  je Sveti duh in kakšno vlogo ima v Cerkvi in vsem človeštvu. Kajti po njem se vse začne gibati, vse začne rasti, razvijati. Je duhovna nafta in bencin, ki ohranja v bivanju vse stvarstvo, zato na današnji praznik poprosimo Svetega duha za njegovo vodstvo in milosti. Zbranim  je podelil še posebni blagoslov, saj binkošti spadajo med največje krščanske praznike. Pri druženju pred župniščem so se tako zbrale tri ali celo štiri generacije in se tokrat na praznik odlično razumele med seboj. Da smo se dobro imeli so tudi tokrat poskrbeli člani župnijske Karitas, ki že nekaj let skrbijo, da se starostniki vsaj enkrat letno v cerkvi srečajo z ostalim občestvom.  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo