Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Materinski dan nekoliko drugače


VERSKE

| |
20.03.2016      21:54
A A

Materinski dan nekoliko drugačeDeli:

Materinski dan je mednarodni praznik, ob katerem izražamo pozornost in zahvalo vsem ženskam v vlogi matere. Praznik, ki smo ga v Sloveniji praznovali že v obdobju med obema vojnama in šole so takrat po eno učno uro namenile materam, katoliške organizacije pa so priredile svoja praznovanja. V Sloveniji smo materinski dan na 25. marec bolj pogosto začeli obeleževati po letu 1991, in sicer na isti dan kot je krščanski praznik Marijino oznanjenje. Ker se letos poklapa praznik z Velikonočnim tridnevjem so animatorji za vse mamice mame, starem mame in tete pripravili praznovanje na Cvetno nedeljo. Ravno velikega praznovanje sicer niso bile deležne, bile pa so deležne majhne pozornosti in tudi to šteje. Mladi so sicer pripravljali prireditev, ker pa se je zataknilo z najemom dvorane, vsaj kar se financ tiče so svojo dobro voljo pokazali z darilčki pri vseh svetih mašah. Butarice in oljčne vejice nas bodo te dni po domovih spominjale na veselje cvetne nedelje. Dodati pa jim želimo še majhno pozornost, ki smo jo pripravili animatorji oratorija. Namenjena je vsem materam in ženam, predstavlja pa zahvalo za ljubezen, s katero obdajajo ljudi okoli sebe. S tem tekstom so mladi najlepše izrazili svoje dobre želje tistim osebam na katere se lahko obrnejo vsako uro in vsak dan. Hvala tako mamicam, mama, starim mamam za dar življenja in mladim, ki to znajo ceniti.

   

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo