Logo MojaObčina.si

Lukovica

DANES
4°C
-1°C
JUTRI
4°C
-5°C
Deli
273

Luč miru je zasijala na Brdu

Geslo letošnje Luči miru iz Betlehema, ki k nam prihaja že 24 leto je Za Tvoj dar mi je ____ mar. Vsak sam pa si lahko dopiše kaj je naredil z darom, oziroma koliko mu je mar za dar, ki ga je prejel.

Že nekaj let na Brdo prinesejo Luč miru skavti iz Homca in tudi letos je bilo tako in še točni so bili tokrat. Med sveto mašo so prebrali tudi poslanico, ki se glasi  »Hvala, Prijatelj. Dobil sem Tvoj dar. Prižgal si ga v Betlehemu in poskrbel, da je prišel do mene. Sprašujem se, zakaj sem ga dobil.« »Dobil si priložnost. Bodi odgovoren in pusti svoj pečat. Poskusi. Koliko ti je mar?« O pomenu in namenu Luči miru iz Betlehema je spregovoril tudi župnik Andrej Svete med svojim nagovorom. Dar za plamen Luči miru je bil letos namenjen izboljšanju kakovosti življenja otrokom in mladostnikom, ki živijo v materialni stiski in potrebujejo finančno pomoč. Podarjen bo preko projekta Botrstvo. Na koncu svete maše smo plamen Luči miru  ponesli na svoje domove, kjer na sveti preko celega leta. 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Strokovnost in zanesljivost