Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 20.02.2018

oblačno
Popoldne bo na Primorskem pretežno oblačno, pihala bo šibka do zmerna burja, ki se bo zvečer znova krepila. Drugod bo oblačno, občasno bo ponekod rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo okoli 0, na Primorskem do 7 °C.
-1°C | 3°C
sreda, 21.02.2018
-1°C | 3°C
četrtek, 22.02.2018
-1°C | 1°C
petek, 23.02.2018
-2°C | 1°C
sobota, 24.02.2018
0°C | 2°C
Opozorila
Torek, 20.2.2018 ob 12h
Od noči na sredo bodo najmočnejši sunki burje na Primorskem presegali hitrost 100 km na uro.
-1°C
3°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Luč miru je zasijala na Brdu


VERSKE

| |
03.01.2015      21:13
A A

Luč miru je zasijala na Brdu


Geslo letošnje Luči miru iz Betlehema, ki k nam prihaja že 24 leto je Za Tvoj dar mi je ____ mar. Vsak sam pa si lahko dopiše kaj je naredil z darom, oziroma koliko mu je mar za dar, ki ga je prejel.


Deli:

Že nekaj let na Brdo prinesejo Luč miru skavti iz Homca in tudi letos je bilo tako in še točni so bili tokrat. Med sveto mašo so prebrali tudi poslanico, ki se glasi  »Hvala, Prijatelj. Dobil sem Tvoj dar. Prižgal si ga v Betlehemu in poskrbel, da je prišel do mene. Sprašujem se, zakaj sem ga dobil.« »Dobil si priložnost. Bodi odgovoren in pusti svoj pečat. Poskusi. Koliko ti je mar?« O pomenu in namenu Luči miru iz Betlehema je spregovoril tudi župnik Andrej Svete med svojim nagovorom. Dar za plamen Luči miru je bil letos namenjen izboljšanju kakovosti življenja otrokom in mladostnikom, ki živijo v materialni stiski in potrebujejo finančno pomoč. Podarjen bo preko projekta Botrstvo. Na koncu svete maše smo plamen Luči miru  ponesli na svoje domove, kjer na sveti preko celega leta. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 01
Izšla: 01.02.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 1
20.02.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo