Logo MojaObčina.si

Lukovica

JUTRI
2°C
-2°C
PON.
2°C
-3°C
2102

Luč miru iz Betlehema že pri svetem Tomažu v Krašnji

Na četrto adventno nedeljo je zbranim vernikom pri sveti maši domači župnik Anton Potokar spregovoril tudi o letošnji luči miru iz Betlehema. Poslanica letošnje luči miru, ki naj bi svetila v vseh domovih je Brez tebe me zebe!  O dobrodelni akciji Luč miru iz Betlehema, ki poteka v Sloveniji že 26 let je tako nanizal nekaj poglavitnih dejstev, zakaj podpreti akcijo, ki jo pri nas pripravljajo skavti in taborniki. Plamen Luči  namreč oznanja veselo sporočilo miru, povezanosti med narodi, sprejemanje različnosti, ki ga je v današnjem razburkanem svetu potrebno  ne samo prejeti, temveč  tudi živeti. Poleg tega je prebral tudi poslanico letošnje Luči miru iz Betlehema, ki se glasi:  »Tvoj dar me iz dneva v dan bodri, me greje, v meni vedno bolj živi. Z Božjo pomočjo gradiva mir, ki bo presegel vsak prepir. Okoli nas ljudje trpijo ob porazu, živijo vsak v svojem mrazu. Res ni potrebe, da jih zebe, dajmo jim en košček sebe." Tako so po sveti maši svoj prispevek dali že mnogi in verjetno jih bo še kar nekaj , ki bodo Luč miru v cerkvi svetega Tomaža v Krašnji vzeli tudi med tednom, kajti že od samega začetka je Luč miru iz Betlehema dobrodelna akcija, ki vsako leto s prostovoljnimi prispevki pomaga kakšni dobrodelni ustanovi, organizaciji, ali pa posameznim osebam, družinam. Ob deljenju plamena Luči miru iz Betlehema se namreč zbirajo prostovoljni prispevki,  ki jih bodo letos namenili  otrokom iz družin v stiski , ki kljub svojim talentom nimajo pravih sredstev, da bi jih uspeli razviti. Tako bodo dobili novo možnost na poti uresničitve svojih potencialov. Želimo namreč, da bi zrastli v samostojne ljudi, ki bodo razvili čut do drugega in jim ne bo vseeno za svojo skupnost. Del sredstev pa še  slovenskim družinam, ki so se zaradi nepredvidljivih in nesrečnih dogodkov znašle v stiski. S podarjenimi sredstvi bodo zato lažje stopili na pot primernega in kvalitetnega življenja. Letos se akciji pridružujejo tudi nove oblike doniranje sredstev preko sms sporočil. Vsi uporabniki omrežij Si.mobil, Telekom, Telemach, Izimobil in Debitel  lahko s ključno besedo LUC1 ali LUC5 na številko 1919 darujejo 1€ ali 5€ v dober namen. Naj Luč miru iz Betlehema sije na naših oknih in posije v naša srca in srca  tistih, ki jo iščejo, saj Brez nje jih zebe.  

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij