Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Zjutraj in dopoldne se bo po nižinah in ob morju zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Krížev pót do vasi Brezje


VERSKE

| |
10.03.2015      20:30
A A

Krížev pót do vasi Brezje


Krížev pót (latinsko Via crucis) je sicer likovna upodobitev Jezusovega trpljenja od trenutka, ko ga je Poncij Pilat obsodil na smrt, do trenutka, ko ga mrtvega položijo v grob. Obenem pa je tudi molitev, ki jo verniki molijo, ko se spominjajo tega trpljenja in čas premišljevanja. Poznajo ga Rimskokatoliška cerkev, Evangeličanska cerkev in še nekatere druge protestantske Cerkve. Razvil iz pobožnosti romarjev, ki so v Jeruzalemu sledili Jezusovi poti od mesta proti Golgoti. Ob poti so se ustavljali in molili, ob tem pa so se spominjali posameznih prizorov Jezusovega trpljenja. Križev pot se je razširil po Evropi zlasti po 13. stoletju, zaradi pobožnosti svetega Frančiška Asiškega in njegovih učencev.


Deli:

Na tretjo postno nedeljo je križev pot župnije Krašnja potekal iz vasi Trnjava proti Brezjam. Zbrali smo se v ravninskem delu na koncu doline, kjer smo začeli z uvodnim razmišljanjem, ki ga je podal župnik Anton Potokar in se nato  podali navkreber k posameznim postajam križevega pota. Tokrat smo ob pomoči župnika Antona Potokarja premišljevali o naših družinah, o našem odnosu v družinah in življenju v njih. misli so nanesle tudi na naš odnos do starih staršev, otrok in zakonskih partnerjev,  do invalidov, do bolnih in ostarelih.   Med posameznimi postajami smo molili še posamezne dele rožnega venca, da je pot hitreje minila. Čeprav je sončno vreme vabilo na izlete v naravo, se nas je zbralo kar lepo število, ki smo tokrat ob premišljevanju in molitvi prišli do štirinajste postaje  nedeljske pobožnosti. Za konec tokratne pobožnosti smo zmolili še litanije in prejeli blagoslov v naselju, ki mu sicer domačini pravijo Brezje hišne številke pa nosijo napis naselja Trnjava. Odpravimo se še na okrepčilo, kjer se nam odpre čudovit pogled  v dolino, ob lepem in jasnem vremenu celo tja do bele Ljubljane. Veliko lažje smo se  vrnili v dolino saj smo se okrepčali tako telesno kot duhovno.      
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo