Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 14.12.2017

oblačno
Ponoči se bo v severnih in vzhodnih krajih delno zjasnilo. Drugod bo še oblačno, a brez večjih padavin.
2°C | 6°C
petek, 15.12.2017
6°C | 8°C
sobota, 16.12.2017
1°C | 4°C
nedelja, 17.12.2017
-4°C | 1°C
Opozorila
Sreda, 13.12.2017 ob 16h
Nekatere reke v zahodni, osrednji in južni Sloveniji bodo še poplavljale.
2°C
6°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Krištofova nedelja v Krašnji


VERSKE

| |
02.08.2017      9:17
A A

Krištofova nedelja v KrašnjiDeli:

Leta 1987 je na padla pobuda o ustanovitvi MIVE Slovenija , ki jo je z veseljem podprl pokojni nadškof g. Alojzij Šuštar. V teh 30 letih je MIVA Slovenija ob pomoči številnih dobrotnikov tako poslala v misijone 234 avtomobilov, 36 koles, 29 motorjev, 11 kombijev, 9 priključkov za delovne stroje, 8 čolnov, 9 traktorjev , 9 tovornjakov, 6 minibusov, 5 prikolic, 4 reševalna vozila, 2 radijski postaji, avtobus, delovni stroj, štirikolesnik, plug, brano in zgradili en pristan.  Tudi letos bo  akcija Za vsak srečno prevožen kilometer stotin za misijonski avto  ali  Moj dar Boga slavi za vse prevožene poti ob blagoslovu vozil na Krištofovo nedeljo dodala nov avto, kolo, čoln, ali kakšno drugo prevozno sredstvo našim misijonarjem. Na Krištofovo nedeljo je zbranim po koncu svete maše pred cerkvijo svetega Tomaža v Krašnji  župnik Anton Potokar najprej spregovoril o pomenu akcije MIVA in Misijonskega središča Slovenije in nato zmolil še molitev za srečno pot ter blagoslovil vozila in voznike. Veliko nam o pomenu blagoslova pove tudi star irski blagoslov, ki se glasi: Blagoslov za na pot! Naj te vsa pota povezujejo z drugimi, naj ti veter vedno piha v hrbet, dež naj mehko zaliva tvoja polja, sonce naj toplo greje tvoj obraz. In do takrat, ko se vnovič snidemo, naj te varuje Božja roka.

Pota, po katerih hodiš, naj te vedno pripeljejo k pravemu cilju.
Tudi ko je mraz, imej tople misli, luna naj osvetljuje tvojo temno noč.
In do takrat, ko se vnovič snidemo, naj te varuje Božja roka.

Tvoja glava naj vedno počiva na mehki blazini, imej vedno toplo obleko in vsakdanji kruh. Bodi že 40 let v nebesih, preden bo vrag to opazil. In do takrat, ko se vnovič snidemo, naj te varuje Božja roka.

Do takrat, ko se vnovič snidemo, naj te Bog ne zapusti.
Naj te močno stisne k sebi, vendar naj njegova dlan ne bo zate pretrda.
In do takrat, ko se vnovič snidemo, naj te varuje Božja roka. Lepo je, da se Bogu zahvalimo tudi za prevozna sredstva, ki nam krajšajo poti, nas povezujejo in omogočajo, da dosegamo pomembne cilje in da se vedno znova varno vrnemo na svoje domove. Naj nova prevozna sredstva, ki jih bodo prejeli misijonarji  prinesejo sporočilo miru v oddaljene dežele, nas pa naj  na  naši življenjski poti in v prometu  varuje sveti Krištof. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 09
Izšla: 23.11.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
December 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
13.12.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo