Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, ponekod v severovzhodni Sloveniji bo občasno še rahlo deževalo. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal okrepljen severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
petek, 27.10.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Ključarji na srečanju z novim župnikom


VERSKE

| |
02.09.2016      22:50
A A

Ključarji na srečanju z novim župnikomDeli:

Med zelo pomembne sodelavce v župniji  zagotovo spadajo ključarji, ki nosijo breme vzdrževanja in upravljanja tako farne kakor podružničnih cerkva. Zato se je  župnik Pavel Okoliš najprej sestal z njimi, ko se le je malce ustalil na mestu župnika . Tokrat so svoje srečanje kot vedno začeli z molitvijo in mu dodali  premišljevanje o vsebini Božje besede, ki pravi:    Kakor je namreč telo eno in ima mnogo udov, vsi telesni udje pa so, čeprav jih je mnogo, vendar eno telo: tako tudi Kristus.  V enem Duhu namreč smo bili mi vsi krščeni v eno telo, naj bomo Judje ali Grki, sužnji ali svobodni, in vsi smo bili napojeni z enim Duhom.  Zakaj tudi telo ni iz enega uda, temveč iz mnogih. Ako bi noga rekla: »Ker nisem roka, ne spadam k telesu«, spada vendarle k telesu,  In ako bi reklo uho: »Ker nisem oko, ne spadam k telesu«, spada vendarle k telesu.  Ako bi bilo vse telo oko, kje bi bil sluh? Ako bi bilo vse sluh, kje bi bil vonj?  Tako pa je Bog ude v telesu razpostavil, vsakega izmed njih, kakor je hotel.  Ako bi bili vsi en ud, kje bi bilo telo?  Tako pa je mnogo udov, eno pa telo.  In oko ne more roki reči: »Ne potrebujem te«, ali tudi glava nogam: »Ne potrebujem vas.«  Marveč telesni udje, ki se zde, da so slabotnejši, so veliko bolj potrebni; in o katerih mislimo, da so na telesu manj častni, te obdajamo z obilnejšo častjo; in kateri so nespodobni na nas, se pokrivajo z obilnejšo spodobnostjo,  kateri pa so spodobni na nas, je ne potrebujejo. Bog je telo tako zložil, da je dal slabšemu obilnejšo čast,  da ni razdora v telesu, ampak da udje enako skrbe drug za drugega.  In če en ud trpi, trpe z njim vsi udje, in če je en ud v časti, se z njim vesele vsi udje. Vi pa ste Kristusovo telo in posamezni udje.  In nekatere je Bog postavil v cerkvi, prvič apostole, drugič preroke, tretjič učitelje, potlej moči, potlej darove ozdravljanja, pomaganje, vladanje, različne jezike.  So mar vsi apostoli? Ali so vsi preroki? Ali so vsi učitelji?  Ali imajo vsi moči? Ali vsi darove ozdravljanja? Ali vsi govore jezike? Ali vsi razlagajo? Berilo iz 1. pisma apostola Pavla Korinčanom (1 Kor 12,12-30 ali 12,12-14.27)  čeprav si Sveto pismo razlaga vsak po svoje, so bile misli vseh enotne glede tega, da tokrat Jezus malce v prispodobi razlaga zgradbo Cerkve. Kajti le z skupinskim delom bo možno krmariti Cerkev v teh čudnih časih. Krmariti tako duhovno, kakor vzdrževati in obnavljati našo sakralno kulturno in arhitekturno dediščino, ki so nam jo zaupali naši predniki. Seveda so ob tem pogledali na opravljeno delo do sedaj  za katerega so ključarji prejeli pohvalo s strani novega župnika. Glede vzdrževanja posameznih podružnic in farne cerkve so dodali še svoje predloge in malce pogledali tudi na finančno plat posameznih vzdrževalnih del. Seznanjeni so bili z deli v župnišču, ki je zadnjo temeljito prenovo imel že daljnega leta 1981 in o delih okoli župnišča. Beseda je nanesla tudi na zunanjo ureditev, park pred cerkvijo,  ki se ne dela za cerkev, kakor zmotno mislijo nekateri, ampak za občane, ki bodo imeli lažji, predvsem pa lepši  dostop do pokopališča. Glede na načrte je opaziti, da bo nekaj parkirnih mest v bodoče na Brdu manj. Svoje druženje so v četrtek 1. septembra na Brdu  zaključili ob sproščenem klepetu in terminom novega srečanja, ki bo v mesecu januarju prihodnjega leta, če le ne bodo potrebe pokazale drugače.       

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo