Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Jezusovo rojstvo- božič


VERSKE

| |
03.01.2015      21:56
A A

Jezusovo rojstvo- božič


Drugi največji krščanski praznik je čas, ko je Devica Marija rodila Jezusa in ta čas imenujemo božič.


Deli:
Uvod v praznovanje Jezusovega rojstva so nam tokrat pripravili mladi skupaj z mladinskim pevskim zborom. Ker imajo pevci za vaje Petro Avbelj, ki zbor vodi in spremlja na kitaro, so mladi tokratno božičnico pripravili pod budnim očesom Eme Meden. Priznati moram, da je bil tokratni uvod v svečano sveto mašo presenečenje za mnoge. Pevsko dramski del uvoda se je začel z pogovorom med Marijo in Jožefom o  ukazu cesarja Avgusta, naj se popiše ves svet. To popisovanje je bilo prvo v času, ko je bil Kvirinij cesarski namestnik v Siriji. In vsi so se hodili popisovat, vsak v svoj rodni kraj. Tudi Jožef je šel iz Galileje, iz mesta Nazareta, v Judejo, v Davidovo mesto, ki se imenuje Betlehem, ker je bil iz Davidove hiše in rodbine, da bi se popisal z Marijo, svojo zaročenko, ki je bila noseča. Ko sta bila tam, so se ji dopolnili dnevi, ko naj bi rodila. In rodila je sina, prvorojenca, ga povila in položila v jasli, ker v prenočišču zanju ni bilo prostora (Lk, 2,1-7) A vendar sam potek ni bil tako kratek, saj smo si lahko ogledali prizore o pogovoru z  pastirji v mestu, z deklo na bogati kmetiji in gostilničarjem. Na priporočilo pastirjev najdeta pastirsko kočo , kjer se rodi Jezus in kot prva jih obiščeta pastirja, ki sta jima povedala za kočo. Po pogovoru odideta proti mestu, kjer srečata angela, ki jima pove veselo novico, ki jo potem širita ona dva. veselo novico povesta tako gostilničarju, kakor dekli, ki trdita, da če bi vedela bi pa dala najboljše sobane kralju, ki se je rodil. Vsi skupaj pa se  odpravijo proti pastirski koči, kje jih čaka novorojeno dete. Med posameznimi prizori pa smo prisluhnili božičnim pesmim, ki so nam jih zapeli člani cerkvenega mladinskega pevskega zbora.  Svetost je preprosta in prinaša veselje .V zgodbi smo jo spoznavali v dejanjih in besedah Marije in Jožefa. Izraža se v odpuščanju in ponovnem zaupanju. Bog se namreč  lahko dotakne drugega človeka tudi  po naši ljubezni. Svetost se izraža v zaupanju dobremu Očetu, čeprav včasih ne doumemo njegovega načrta. Pogosto se nam zdi, da nas je v težkih situacijah tudi Bog zapustil. A vendar nas ni popolnoma zapusti, niti razočaral, tako kakor mladi, ki so tokrat pripravili čudovit uvod v praznovanje Jezusovega rojstva.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo