Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.08.2018

pretežno jasno
Ponoči bo večinoma jasno. Zjutraj se bo na jugovzhodu rahlo pooblačilo. Najnižje jutranje temperature bodo večinoma od 13 do 16, ob morju okoli 19 °C.
17°C | 32°C
nedelja, 19.08.2018
17°C | 32°C
ponedeljek, 20.08.2018
16°C | 32°C
torek, 21.08.2018
17°C | 32°C
Opozorila
Petek, 17.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Fatimska Marija romarica - Mati usmiljenja


VERSKE

| |
20.05.2016      22:14
A A

Fatimska Marija romarica - Mati usmiljenjaDeli:

Želja marsikaterega kristjana je poromati na kraje, kjer so se dogajali čudeži, pa naj bo to Lurd, Fatima, ali kje drugje. Nekatere kraje prikazovanj Marije smo mnogi že obiskali, tu predvsem mislim na Medžugorje, ki je nam zelo blizu. Spet drugi so se napotili  celo v Lurd in Fatimo, ker pa mnogim ni dano obiskati krajev poveznih z prikazovanjem Marije, je v letu usmiljenja k nam priromala Fatimska Marija romarica.  V svetem letu usmiljenja (od 8. decembra 2015 do 20. novembra 2016) nas je tako obiskala v pripravi na stoletnico fatimskih dogodkov. V več kot tisoč let stari molitvi in pesmi  Pozdravljena, Kraljica Marijo kličemoMati usmiljenja in kot taka je med nas prišla že dvakrat in sicer leta 1997 in 2008. Oba njena obiska  sta prinesla zelo dobre dušnopastirske sadove, kajti spremljanje njenega obiska z gorečo molitvijo bo zagotovo obrodilo dober sad s poglobitvijo naše vere, upanja in ljubezni. Ob tem ne smemo pozabiti, da sta pobožnost petih prvih sobot sestri Luciji v posebnem razodetju naročila Jezus in Marija leta 1925. Pobožnost se je hitro  razširila po vsej Portugalski in nato po svetu. Pri nas jo je duhovnikom naročil leta 1942 ljubljanski škof dr. Gregorij Rožman, od januarja do maja 1943 pa so jo z zelo veliko udeležbo vernikov obhajali po posameznih župnijah, na koncu pa so se 30. maja 1943, po navodilih papeža Pija XII., posvetili Marijinemu brezmadežnemu Srcu. Žal v Črni graben tokrat Fatimska Marija, ki roma po Sloveniji ne bo prispela, je pa obiskala  okoliške župnije med njimi tudi župniji Dob in Vir, ki nista tako oddaljeni od nas. Zato smo lahko odšli k njej in priznati moram, da nas ni bilo malo, ki smo jo prišli poprosit vsak po svojem namenu. V župniji svetega Martina v Dobu so jo imeli kar cel dan do večera in tako je lahko obiskala tudi vse vasi ki spadajo pod župnijo Dob. V večernem delu je poleg svete maša na kateri je domači župnik Jure Ferlež v nagovoru najprej obnovil šmarnice prejšnjega dne, nato pa ob prebranih šmarnicah za sredo razmišljal o tem, kako nam lahko Marija pomaga, da v borbi z skušnjavcem zmagamo, kakor je pomagala Luciji. Sledila je še procesija z lučkami po vasi z kipom Fatimske Marije  molitvijo in petjem. Po slovesnih litanijah so Fatimsko Marijo romarico prejeli verniki župnije sv Jožefa iz Vira in tudi tam ni manjkalo vernikov iz naših krajev. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo