Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Dunaj pred prazniki


VERSKE

| |
21.12.2012      22:12
A A

Dunaj pred prazniki


Glavno mesto Avstrije je obenem tudi glavno mesto ene od devetih avstrijskih zveznih dežel in leži na obeh bregovih reke Donave ter je obenem kulturno in politično središče Avstrije. Je mesto, ki ima karizmo, verjetno zato, ker je bil stoletja glavno mesto velikega imperija. Njegova mestna hiša je bila zgrajena v letih 1872-1883 in v njej zasedata tako deželna vlada kakor deželni zbor. Poleg mestne hiše so vredne ogleda še palača Schönbrunn, državna opera (Wiener Staatsoper), katedrala sv. Štefana (Stephansdom), Muzej lepih umetnosti, Mozartova hiša (Mozarthaus Wien), Leopoldov muzej (Leopold Museum), cesarska palača (Hofburg), Dunajska filharmonija (Wiener Philharmoniker), koncertna hiša (Konzerthaus) in zlati spomenik Johannu Straussu ter staro mestno jedro, ki je od leta 2001 vpisano na seznam Unescove svetovne dediščine kot kulturni spomenik.


Deli:

Delček vseh zgoraj naštetih zanimivosti Dunaja, ki smo jim po zaslugi vodičke Ditke dodali še nekaj drugih nič manj zanimivih krajev in zgradb, smo si ogledali v petek, 14 decembra, ko smo se skupaj s pevci cerkvenih zborov na Dunaj odpravili tudi drugi sodelavci v župniji. Zgodovino mesta ob Donavi smo tako spoznavali že takoj po jutranji kavi in krajšem počitku v udobnem avtobusu. Obogateni z novimi znanji smo tako stopili na ogled prve zanimivosti palače in okolice Schönbrunna ter njihovega božičnega sejma. Z vožnjo po Ringu smo spoznavali zanimive zgradbe in paleče in si jih nato ogledali še ob sprehodu po mestu. Ob ogledu cerkva smo, kjer je to dopuščal sam kraj, poleg molitve tudi zapeli in kako lepo je zvenela slovenska pesem, tako da so nam prisluhnili tudi drugi obiskovalci. Predbožični čas ima poseben čar in tukajšnji turistični delavci ga znajo izkoristiti s pripravo razstav jaslic, sejmov in delavnic za otroke. In sejemsko vzdušje, ki traja od jutranjih ur do poznega večera, je ob soju neštetih lučk nepozabno, kajti njihova sejemska ponudba se od ponudbe na naših sejmih drži pravila, da se prodaja in ponuja samo Made in Avstrija. Čeprav cene niso sprejemljive za naše žepe, se vendar najde kaj, kar je lepo, dobro in poceni, le čas je potrebno imeti, sicer pa, če ne drugega, lahko na stojnicah najdemo nešteto idej. Še ogled delavnic za otroke in že nas naša pot vodi proti domu. Le še toliko časa imamo, da si ogledamo malce samo svoje delo arhitekta, umetnika in ne vem še kaj Friedensreich Hundertwasserja, in se čudimo, kako  znajo nekateri dobro vnovčiti svojo drugačnost. Na poti domov nas spremlja tokrat glasba v živo članov mladinskega pevskega zbora in na koncu ne pozabimo reči za res lep dan voznikoma, vodički in župniku, ki nas je tokrat popeljal na ogled predprazničnega Dunaja.  

   
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo