Logo MojaObčina.si

Lukovica

DANES
2°C
-1°C
JUTRI
3°C
-1°C
5436

Božična sveta maša v Krašnji

Čeravno nimamo navade, da bi se sredi noči odpravili k sveti maši, se na božič radi odpravimo, saj se je takrat Bog ponižal in prišel v hlev in kdor bo hodil za njim bo imel luč življenja. Žal vse prevečkrat ljudje vzljubimo temo, zato naj na ta večer svetloba iz Betlehemskega hlevčka posije v naša srca je v uvodu po božičnici, ki so jo pripravili  pevci otroškega cerkvenega zborčka skupaj z inštrumentalisti  dejal župnik Anton Potokar zbranim v cerkvi svetega Tomaža v Krašnji. V programu pred sveto mašo so nam  mladi poleg petja pripravili tudi zgodbo o Lenki, ki je bila v mestu in se za praznike vračala domov in, ki pravi:  Lenka je prinesla smrečico v hišo. Pritrdila  jo je v podstavek in brž začela obešati okraske, ki jih je prinesla s seboj iz mesta. Mama je medtem prinesla škatlo z jaslicami in jo postavila na mizo. Lenka je molče krasila drevesce, naenkrat pa je vzela v roke škatlo z jaslicami in jo odnesla v kuhinjo. Mama je začudeno pohitela za njo. "Lenka kaj delaš?" je v strahu vzkliknila. V peči je gorel močan ogenj. Lenka je škatlo z jaslicami vrgla v ogenj. Mama je skušala rešiti škatlo, toda bilo je prepozno. Ogenj je že objel škatlo. Jaslice so se razsule v ognju. Plamen je objel malega Jezuščka…Mama je nekaj časa strmela v ogenj. Potem pa si je ogrnila star plašč, obula čevlje in odšla k sosedu. Na te besede se je v svojem nagovoru oprl tudi domači župnik, ki je dejal, da se vse preveč oziramo na novosti, ki jih prinaša svet in vse premalo mislimo na svoje korenine. Žal se korenin in s tem krščanskega življenja zavedamo šele, ko se poslavljamo z tega sveta. Jožef in Marija sta bila verna človeka  popolnoma sta bila predana Bogu in njegovi volji. Vanj sta zaupala in zato sta bila zadovoljna z tistim, kar sta prejela. Tak ose je Jezus rodil v bornih jaslih majhnega hlevčka, kjer mu je bila slama prvo ležišče, prva odeja hlad in prvi grelec-radiator dihanje krave in osla, prvi obiskovalci pa pastirji. Za lepoto bogoslužja so poskrbeli še pevci na koru pod vodstvom Jelice Zupan, ki so z znanimi napevi polepšali tokratno sveto mašo. Še stisk roke pred cerkvijo z največkrat izrečeno željo po zdravju in miru in podali smo se proti domu v jutru, ko se je v hlevčku v Betlehemu rodil Jezus.        

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij