Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.10.2018

pretežno oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno in ponekod po nižinah sprva megleno. V notranjosti Slovenije se bodo občasno pojavljale manjše padavine, deloma plohe. Zapihal bo severni do severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 14, na Primorskem do 18 °C.
10°C | 13°C
ponedeljek, 20.10.2018
9°C | 20°C
torek, 22.10.2018
5°C | 14°C
sreda, 23.10.2018
4°C | 16°C
četrtek, 24.10.2018
7°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
13°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Božična sveta maša v Krašnji


VERSKE

| |
27.12.2016      23:01
A A

Božična sveta maša v KrašnjiDeli:

Čeravno nimamo navade, da bi se sredi noči odpravili k sveti maši, se na božič radi odpravimo, saj se je takrat Bog ponižal in prišel v hlev in kdor bo hodil za njim bo imel luč življenja. Žal vse prevečkrat ljudje vzljubimo temo, zato naj na ta večer svetloba iz Betlehemskega hlevčka posije v naša srca je v uvodu po božičnici, ki so jo pripravili  pevci otroškega cerkvenega zborčka skupaj z inštrumentalisti  dejal župnik Anton Potokar zbranim v cerkvi svetega Tomaža v Krašnji. V programu pred sveto mašo so nam  mladi poleg petja pripravili tudi zgodbo o Lenki, ki je bila v mestu in se za praznike vračala domov in, ki pravi:  Lenka je prinesla smrečico v hišo. Pritrdila  jo je v podstavek in brž začela obešati okraske, ki jih je prinesla s seboj iz mesta. Mama je medtem prinesla škatlo z jaslicami in jo postavila na mizo. Lenka je molče krasila drevesce, naenkrat pa je vzela v roke škatlo z jaslicami in jo odnesla v kuhinjo. Mama je začudeno pohitela za njo. "Lenka kaj delaš?" je v strahu vzkliknila. V peči je gorel močan ogenj. Lenka je škatlo z jaslicami vrgla v ogenj. Mama je skušala rešiti škatlo, toda bilo je prepozno. Ogenj je že objel škatlo. Jaslice so se razsule v ognju. Plamen je objel malega Jezuščka…Mama je nekaj časa strmela v ogenj. Potem pa si je ogrnila star plašč, obula čevlje in odšla k sosedu. Na te besede se je v svojem nagovoru oprl tudi domači župnik, ki je dejal, da se vse preveč oziramo na novosti, ki jih prinaša svet in vse premalo mislimo na svoje korenine. Žal se korenin in s tem krščanskega življenja zavedamo šele, ko se poslavljamo z tega sveta. Jožef in Marija sta bila verna človeka  popolnoma sta bila predana Bogu in njegovi volji. Vanj sta zaupala in zato sta bila zadovoljna z tistim, kar sta prejela. Tak ose je Jezus rodil v bornih jaslih majhnega hlevčka, kjer mu je bila slama prvo ležišče, prva odeja hlad in prvi grelec-radiator dihanje krave in osla, prvi obiskovalci pa pastirji. Za lepoto bogoslužja so poskrbeli še pevci na koru pod vodstvom Jelice Zupan, ki so z znanimi napevi polepšali tokratno sveto mašo. Še stisk roke pred cerkvijo z največkrat izrečeno željo po zdravju in miru in podali smo se proti domu v jutru, ko se je v hlevčku v Betlehemu rodil Jezus.        

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.10.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo