Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Blagoslov konj in soli na sv. Štefana


VERSKE

| |
31.12.2013      16:06
A A

Blagoslov konj in soli na sv. Štefana


Ob godu sv. Štefana zavetnika kamnosekov, priprošnjika pri glavobolih in zaščitnika konj, ki ga krščanska cerkev slavi kot prvega mučenca se v mnogih krajih na Slovenskem blagoslavlja sol in konje.


Deli:

Blagoslovljeno sol so občasno dodajali hrani za živino, jo potresli po vrtovih in njivah, ter primešali kuhinjski soli. Že nekaj let blagoslov konj na Štefanovo v Šentvidu pripravi v sodelovanju z domačim župnikom Konjerejsko društvo Lukovica. In tudi letos je bilo tako. Neugodno vreme in številni novi  blagoslovi konj v bližnjih krajih zmanjšujejo število udeležencev, a se jih je vseeno nabralo lepo število. Po končani sveti maši, med katero so blagoslovili sol, je na prostoru pred cerkvijo duhovni pomočnik Ivan Povšnar blagoslovil še konje in konjenike. Po prejetem blagoslovu so se konjeniki odpravili v sprevodu skozi vas in se vrnili na zborno mesto ob cerkvi, kjer so nadaljevali  prijateljsko druženje.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo