Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.11.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na vzhodu in severu večinoma sončno, drugod pa pretežno oblačno. Ponekod na Primorskem in Notranjskem bo megleno, občasno bo tam tudi rosilo ali rahlo deževalo. Pihal bo jugozahodni veter, ki bo ponoči prehodno ponehal. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 16 °C.
5°C | 12°C
petek, 24.11.2017
3°C | 14°C
sobota, 25.11.2017
5°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 6°C
ponedeljek, 27.11.2017
-3°C | 4°C
Opozorila
Četrtek, 23.11.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Adventna delavnica Slomškovega bralnega ......


VERSKE

| |
06.12.2015      17:54
A A

Adventna delavnica Slomškovega bralnega priznanjaDeli:

Koliko je bilo že prelitega črnila o času, ki prihaja a vendar je prav, da se še enkrat spomnimo kaj nam prinaša ta čas. Adventni čas je čas, ko se lahko v življenju ustavimo in razmislimo o svojem duhovnem življenju in svojem odnosu do Boga in bližnjega. V tem času se spomnimo tako naše preteklosti, kakor sedanjosti in prihodnosti. Najbolj priljubljen simbol adventa je zagotovo adventni  venček, ki je sestavljen iz zelenja ter 4 sveč (ponekod petih sveč, pri čemer so 4 sveče na venčku, 1 pa v centru). Krog venčka simbolizira večnost. Spominja nas na Boga, njegovo neskončnost in milost, ki nima ne začetka ne konca. Zelenje simbolizira novo in večno življenje ter upanje, ki ga Jezusovo rojstvo prinaša v hladni svet. Govori o upanju: upanju v novo, upanju, da se prenovimo, in upanju v večno življenje. Sveče simbolizirajo luč Boga, ki prihaja na svet preko rojstva njegovega sina. Štiri sveče predstavljajo obdobje čakanja v času štirih adventnih nedelj, ki simbolizirajo štiri stoletja čakanja med prerokom Malahijem in rojstvom Jezusa Kristusa. Barve sveč so različne, vendar največkrat vijolična, ki je barva spokornosti in posta in tudi barva pričakovanja. O vsem tem je tudi tokrat tekel pogovor na adventni delavnici Slomškovega bralnega priznanja na Brdu, ki so jo pripravili animatorji SBP. Res je da venčki nastali pod rokami mladih bralcev niso kako umetniško čudo, so pa narejeni z ljubeznijo. Kajti kar nekaj veščin je bilo potrebno, da so venčki postali zeleni, dobili štiri sveče in še dodatne okraske. Ob tem pa ne smemo pozabiti, da je na vsakem venčku bil še angelček z dobro mislijo, ki so ga bralci naredili čisto sami, no najmlajšim je bilo le potrebno malce pomagati. Zvečer so po sveti maši adventne venčke  odnesli domov in drugi dan že prižgali prvo svečko na njem.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 08
Izšla: 19.10.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.11.2017
Danes ni dogodkov.
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo