Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno, predvsem v Prekmurju bo še možna jutranja megla. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
8°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
11°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Adventna delavnica Slomškovega bralnega ......


VERSKE

| |
30.11.2014      21:08
A A

Adventna delavnica Slomškovega bralnega priznanja


Vstopili smo v mesec december mesec obdarovanj, mesec veselja, mesec pričakovanj. In ne samo tistih pričakovanj, kaj nam bo prineslo novo leto, ampak pričakovanja najlepšega praznika v cerkvenem letu.


Deli:

A na ta praznik, ki ni prehod iz starega v novo leto, čeprav je poln romantike in pričakovanja se moramo tudi pripraviti.  Ni praznika brez spomina na  preteklosti in obujanje davnih običajev, znamenj naše vere. Adventni venčki, v sedanjem času malce izgubljajo svoj pomen, saj jih številni zamenjujejo z  lepo izdelanimi aranžmaji še vedno krasijo domove vernih ljudi. Adventni venček pa ni le venček z štirimi svečami in okraski, ampak priložnost, da se ponovno zbere družina ob molitvi in pogovoru. Pogovora ob izdelavi adventnih venčkov je bilo tokrat veliko tudi na adventni  delavnici SBP, ki so jo pripravili animatorji SBP. Pogovor je tokrat tekel o tem kaj boš ti dal na venček, kako ga boš ti okrasil ....obenem pa tudi veliko nasvetov kako kaj narediti, da bo lepše in boljše. Z leti so bralci SBP postali že pravi mojstri v izdelavi adventnih venčkov in nekateri bolj vešči jih naredijo še za staro mamo in še koga. Venčke je pri sveti maši blagoslovil župnik Andrej Svete, skupaj z farnim venčkom in venčki župnije Ihan. V svojem tokratnem nagovoru je spregovoril o pomenu in simboliki adventnega venčka. Zakaj  je okrogel in so na njemu  štiri svečke, zelenje  ....na vsa ta vprašanja in še katero poleg je tokrat odgovoril zbranim pri sveti maši. Po blagoslovu so venčke bralci SBP odnesli domov, kjer bodo vsako nedeljo v prostor dajali več luči do dne ko bo zasijala luč, luč življenja sredi teme.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo