Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
18°C | 31°C
torek, 27.06.2017
18°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
18°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Adventna delavnica Slomškovega bralnega ......


VERSKE

| |
30.11.2014      21:08
A A

Adventna delavnica Slomškovega bralnega priznanja


Vstopili smo v mesec december mesec obdarovanj, mesec veselja, mesec pričakovanj. In ne samo tistih pričakovanj, kaj nam bo prineslo novo leto, ampak pričakovanja najlepšega praznika v cerkvenem letu.


Deli:

A na ta praznik, ki ni prehod iz starega v novo leto, čeprav je poln romantike in pričakovanja se moramo tudi pripraviti.  Ni praznika brez spomina na  preteklosti in obujanje davnih običajev, znamenj naše vere. Adventni venčki, v sedanjem času malce izgubljajo svoj pomen, saj jih številni zamenjujejo z  lepo izdelanimi aranžmaji še vedno krasijo domove vernih ljudi. Adventni venček pa ni le venček z štirimi svečami in okraski, ampak priložnost, da se ponovno zbere družina ob molitvi in pogovoru. Pogovora ob izdelavi adventnih venčkov je bilo tokrat veliko tudi na adventni  delavnici SBP, ki so jo pripravili animatorji SBP. Pogovor je tokrat tekel o tem kaj boš ti dal na venček, kako ga boš ti okrasil ....obenem pa tudi veliko nasvetov kako kaj narediti, da bo lepše in boljše. Z leti so bralci SBP postali že pravi mojstri v izdelavi adventnih venčkov in nekateri bolj vešči jih naredijo še za staro mamo in še koga. Venčke je pri sveti maši blagoslovil župnik Andrej Svete, skupaj z farnim venčkom in venčki župnije Ihan. V svojem tokratnem nagovoru je spregovoril o pomenu in simboliki adventnega venčka. Zakaj  je okrogel in so na njemu  štiri svečke, zelenje  ....na vsa ta vprašanja in še katero poleg je tokrat odgovoril zbranim pri sveti maši. Po blagoslovu so venčke bralci SBP odnesli domov, kjer bodo vsako nedeljo v prostor dajali več luči do dne ko bo zasijala luč, luč življenja sredi teme.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo